Aktualności

23-08-2018-14:00:00

Sierpniowe premiery płytowe - część 2

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Nadszedł czas na część drugą krótkiego i szybkiego przeglądu sierpniowych premier płytowych. Tym razem pod lupę bierzemy dwa ostatnie piątki miesiąca i dziewięć albumów, które mają się wtedy ukazać.

Na liście zarówno krajowi, jak i zagraniczni artyści. Tacy, którzy odwiedzą Polskę podczas tras koncertowych i ci, którzy tego nie zrobią. Kto 24 i 31 sierpnia wydaje nowy studyjny album?

24 sierpnia

Alice In Chains - Rainier Fog

Z nowym studyjnym albumem powraca formacja Alice In Chains. Album zatytułowany "Rainier Fog" to szósty studyjny krążek w dorobku grupy i kolejny efekt współpracy z producentem Nickiem Raskulineczem. Nad materiałem pracowano w Seattle.

Całość promuje singiel "So Far Under", jedna z 10 premierowych kompozycji, które trafią na wydawnictwo. "Rainier Fog" to pierwszy od pięciu lat album formacji.

24 sierpnia

Blue Cafe - Double Soul

Z dorobkiem dwudziestu lat na polskiej scenie muzycznej, jubileuszową trasą koncertową za pasem - bilety dostępne tutaj - i przebojami na koncie, Blue Cafe wraca z nowym studyjnym albumem. Płyta zatytułowana "Double Soul" to album wysmakowany, pełen pięknych melodii, wokalnych wzruszeń i aranżacji. Trafi na niego dwanaście utworów - część w języku polskim, część w języku angielskim.

24 sierpnia

Ólafur Arnalds - re:member

Islandzki kompozytor i multiinstrumentalista, zdobywca nagrody BAFTA, Ólafur Arnalds w październiku tego roku odwiedzi Polskę i zaprezentuje materiał, który 24 sierpnia ukaże się na płycie zatytułowanej "re:member". Nie będzie to jego jedyna wizyta w Polsce z tym materiałem. W lutym 2019 roku wystąpi w Warszawie - szczegóły nadchodzących koncertów są dostępne tutaj.

Na albumie "re:member" znajdzie się 12 utworów, w tym duet z SOHN. Całość zapowiada tytułowy singiel.

24 sierpnia

Interpol - Marauder

Do grona artystów prezentujących nowe nagrania w sierpniu dołącza Interpol. Płyta zatytułowana "Marauder" ukaże się 24 sierpnia i jest zbiorem trzynastu premierowych utworów, które zapowiada utwór zatytułowany "The Rover".

31 sierpnia

Mannei - LoVe On Your Own

W sierpniu ukaże się również debiutancki album Mannei, płyta zatytułowana "LoVe On Your Own". Znajdzie się na niej 13 wyjątkowych utworów utrzymanych w klimacie dojrzałego, kobiecego R’n’B. Na płycie znajdzie się także jeden zaskakujący duet - z mężem, Arturem Borucem. Całość zwiastuje singiel "Łapię tlen".

31 sierpnia

Bajm - Best of 1978-2018

W tym roku zespół Bajm świętuje 40-lecie. Oprócz jesiennej trasy koncertowej, której pełną rozpiskę wraz z informacji o biletach można znaleźć tutaj, zespół przygotował dla fanów wyjątkowe wydawnictwo. Największe hity na dwupłytowym wydawnictwie.

Album zatytułowany "Best of 1978-2018" to zbiór 34 piosenek. Płyta ukaże się również na czarnym krążku. Premiera w ostatni dzień sierpnia.

31 sierpnia

Troye Sivan - Bloom

Ostatni dzień miesiąca powinien upłynąć fanom Troya Sivana w bardzo dobrych nastrojach, bowiem Australijczyk powraca z nowym studyjnym albumem. Płyta "Bloom" to jak sam rpzyznaje bardzo ważny dla niego materiał. Na krążku znajdzie się 10 utworów, z czego aż cztery są już oficjalnie dostępne w sieci. Całość zwiastuje singiel "My My My!" i "The Good Side".

31 sierpnia

The Kooks - Let's Go Sunshine

Z piętnastoma nowymi kompozycjami powraca formacja The Kooks. 31 sierpnia ukaże się ich nowy studyjny album, płyta zatytułowana "Let's Go Sunshine". Nad płytą pracowano od 2015 roku, jednak częśc materiału wylądowała w koszu, bo jak twierdzi zespół, nie odzwierciedlała ich stanu ducha i była zbyt mocno związana z tym, co chcieli przekazać na poprzedniej płycie. Wydawnictwo zapowiada singiel "All the Time".

31 sierpnia

Passenger - Runaway

Ostatnia sierpniowa premiera płytowa na naszej liście to nowy studyjny album Passengera. Wydawnictwo zatytułowane "Runaway" składa się z dziesięciu piosenek. Za produkcję krążka odpowiada Chris Vallejo. Całość zapowiada utwór "Hell Or High Water".

źródło: Ania/Koncertomania.pl
23-08-2018-14:00:00

Podziel się na facebooku!