Aktualności

24-09-2018-22:11:00

7 płyt na końcówkę września! Czyjej płyty warto posłuchać?

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Jesień już z nami, a lista jesiennych premier płytowych, które rozgrzeją nas w te najzimniejsze miesiące w roku wygląda naprawdę imponująco. Przyglądamy się albumom, które ukazały się w piątek 21 września oraz tym, które ukażą się w ostatni piątek miesiąca.

Czyjej płyty warto posłuchać? Łącznie bierzemy pod lupę siedem albumów. Pierwsza część wrześniowego tekstu poświęconego premierom muzycznym jest dostępna tutaj. Tam m.in. o albumie Michała Szpaka, Paula McCartneya i Alvaro Solera.

21 września

Slash - Living The Dream

Slash, Myles Kennedy & the Conspirators powrócili z nowym studyjnym albumem. Płyta zatytułowana "Living the Dream" ukazała się 21 września i jest trzecim albumem tego składu. Producentem albumu jest Michael Baskette.

Wydawnictwo promowały dwie piosenki - "Driving Rain" i "Mind Your Manners". Oprócz nich na płycie znalazł się jeszcze dziesięć nagrań. Całość trwa niespełna 53 minuty.

21 września

The Dumplings - Raj

Z nowym albumem wrócił także duet The Dumplings. Swój trzeci studyjny album zatytułowali "Raj". Na album trafiło 8 kompozycji oraz utwory bonusowe. Całość zwiastowała tytułowa piosenka, do której zrealizowano teledysk.

"Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów" - mówią o płycie Justyna Święs i Kuba Karaś. Promując album muzycy będą koncertować po Polsce. Daty nadchodzących koncertów, wraz z informacjami o biletach, są dostępne tutaj.

21 września

Reni Jusis - Ćma

Nową płytę wydała również Reni Jusis. Album "Ćma" to następca świetnie przyjętego, zarówno przez słuchaczy jak i krytyków, albumu "Bang!". Na najnowszej płycie znalazło się dziewięć nowych piosenek oraz cztery remiksy tytułowego singla, który wspólnie z "Tyyyle Miłości" zapowiadał album.

Promując album Reni wyruszy w trasę koncertową. Daty nadchodzących koncertów, wraz z informacjami o biletach, są dostępne tutaj.

28 września

Cher - Dancing Queen

Cher tak bardzo spodobała się praca na planie filmowym najnowszej części kinowego musicalu "Mamma Mia!", że postanowiła wydać album z coverami zespołu ABBA. Płyta "Dancing Queen" to zbiór dziesięciu coverów. Cher podjęła się nagrania własnej wersji m.in. kultowego "Dancing Queen", "Waterloo" czy "Fernando". 

"Zawsze lubiłam zespół ABBA. Widziałam też trzy razy na Broadwayu oryginalny musical "Mamma Mia«. Pracując nad filmem, przypomniało mi się, jak wspaniałe piosenki oni nagrali. Wtedy zaczęłam myśleć nad nagraniem właśnie takiej płyty. Piosenki było ciężej zaśpiewać, niż mi się wydawało, ale jestem bardzo zadowolona z efektu. Teraz czas, aby te piosenki usłyszeli ludzie. Jest na to idealny czas" – powiedziała Cher.

28 września

Kodaline - Politics of Living

Z nowym studyjnym albumem powraca Kodaline. "Politics of Living" to trzeci album Irlandczyków, który zwiastują single "Brother" i "Follow Your Fire". Nad albumem pracowali twórcy największych światowych przebojów, m.in. Steve Mac, Johnny Coffer, Jonas Jeberg czy Stephen Harris.

"Od premiery poprzedniej płyty minęło wiele czasu, ale potrzebowaliśmy go, żeby wrócić z najlepszymi piosenkami, jak tylko się da!" - powiedział wokalista grupy. Promując album formacja zagra dwa koncerty w Polsce. Informacje o wydarzeniach można znaleźć tutaj.

28 września

Marcelina - Koniec wakacji

Z nowym, i zapowiadającym się rewelacyjnie, studyjnym albumem powraca Marcelina. Nad albumem "Koniec wakacji" pracowała m.in. z Kubą Karasiem z duetu The Dumplings. Album zapowiada singiel "Tańcz".

"To zupełnie nowy etap. Postanowiłam zaprosić do współpracy nowego producenta. Razem z Kubą Karasiem i gitarzystą Kamilem Kryszakiem wyjechaliśmy w góry w okolice Szklarskiej Poręby i zamknęliśmy się na jakiś czas w domu z pięknym widokiem. Nagraliśmy tam w zasadzie całą płytę. Ten krok podyktowany był chęcią zaryzykowania i odejścia od schematu współpracy, do którego byłam przyzwyczajona" - mówi Marcelina.

28 września

Riverside - Wasteland

Z nowym albumem studyjnym powraca także Riverside. Płyta "Wasteland" to ich pierwszy krążek skomponowany bez udziału tragicznie zmarłego Piotra Grudzińskiego, współzałożyciela i gitarzysty grupy. Do nagrania płyty zaproszono gości. Na płycie znajdzie się 9 kompozycji, w tym singiel "Vale Of Tears".

Promując album zespół wyrusza w trasę koncertową. Daty nadchodzących koncertów, wraz z informacjami o biletach, są dostępne tutaj.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
24-09-2018-22:11:00

Podziel się na facebooku!


newsy.