Aktualności

16-08-2019-15:00:00

Przewodnik koncertowy 2019: wrzesień/październik. Kto zagra w Polsce?

Podziel się na facebooku!

Włoscy piosenkarze i tenorzy, brytyjscy i australijscy spece od rocka progresywnego i elektroniki, amerykańscy raperzy i skrzypacze, fińscy wrażliwcy i niemiecki skrzypek. Oto zaledwie niewielki wycinek muzycznych atrakcji, które czekają polską publiczność w pierwszej połowie jesiennego sezonu koncertowego w 2019 roku. Ciężko sobie wyobrazić, by jakikolwiek fan muzyki na żywo nie znalazł w tym osobliwym zestawieniu czegoś dla siebie!

Piąta część przewodnika koncertowego na rok 2019 – na sierpień – dostępna jest tutaj.

Hozier - 07.09.2019 Palladium (Warszawa)

29-letni Irlandczyk powróci do Polski, by zaprezentować na żywo materiał ze swojego najnowszego, drugiego albumu. „Wasteland, Baby!” ukazał się w marcu 2019 roku i z miejsca podbił serca słuchaczy, debiutując nie tylko na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów w ojczyźnie artysty, ale także na Billboard 200. Wyprzedany koncert w warszawskim klubie Palladium jest częścią długiej europejskiej trasy, która potrwa do października. Od poprzedniego i jedynego jak na razie koncertu Hoziera w Polsce minęły już ponad cztery lata. W lipcu 2015 roku na festiwalu Open’er w Gdyni fani mieli okazję usłyszeć materiał przede wszystkim z debiutanckiego albumu artysty, wydanego w 2014 roku „Hozier”. Tym razem, oprócz najnowszego albumu, nie powinno też zabraknąć w repertuarze czegoś dla miłośników wydanej w 2018 roku EP-ki „Nina Cried Power”.

Machine Gun Kelly - 11.09.2019 Progresja (Warszawa)

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych raper ma za sobą już wiele występów w Polsce, między innymi na krakowskim Impact Festival w 2017 roku. Nie będzie to także jego pierwszy koncert w warszawskiej Progresji, ale będzie to pierwszy koncert, na którym muzyk zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego, czwartego studyjnego albumu, zatytułowanego „Hotel Diablo”. Poza nowymi kompozycjami nie zabraknie też oczywiście kawałków z poprzednich albumów, takich jak „Bloom”, „General Admission”, „Lace Up” czy EP-ki „Binge”. Polski koncert jest częścią trwającej miesiąc objazdówki po Europie, po której raper przeniesie się do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Bilety na koncert nadal dostępne są w sprzedaży - tutaj.

Il Volo - 14.09.2019 Arena Gliwice (Gliwice)

To pochodzące z Włoch trio operowe zaprasza do gliwickiej Areny na koncert w ramach wyjątkowej trasy zorganizowanej z okazji obchodów okrągłego jubileuszu 10-lecia działalności. W skład grupy wchodzą: baryton Gianluca Ginoble oraz tenorzy Piero Barone i Ignazio Boschetto. Młodzi śpiewacy mają na swoim koncie już sześć albumów studyjnych, a najnowszy, zatytułowany „Musica”, ukazał się w lutym 2019 roku. Muzycy opisują wykonywaną przez siebie muzyką najkrócej jednym słowem: „popera”, co oznacza mieszankę popu i opery. Ich wspólną muzyczną karierę zapoczątkował udział w talent show, w którym początkowo występowali osobno. Jednak wspólne wykonanie słynnego włoskiego utworu „O sole mio” odmieniło ich życie i zapoczątkowało trwającą już 10 lat karierę.

Michael Bublé - 19.09.2019 Atlas Arena (Łódź), 20.09.2019 (Tauron Arena) Kraków 

Kanadyjski piosenkarz słynący z przyjemnego dla ucha łączenia popowych melodii z jazzowym sznytem w repertuarze zdominowanym przez klasykę amerykańskiej piosenki zaprasza na dwa wieczory w cyklu „An Evening with Michael Bublé”, co oznacza, że Artysta wystąpi 19 września w łódzkiej Atlas Arenie, a dzień później w krakowskiej Tauron Arenie. Podczas występów będzie można usłyszeć na żywo między innymi utwory z ostatniego, wydanego w listopadzie 2018 roku albumu „Love”. Koncerty w Polsce będą jednymi z pierwszych w Europie na tej trasie, a poprzedzą je tylko dwa występy – w Chorwacji i Czechach. Po raz ostatni Bublé wystąpił w Polsce pięć lat temu, promując wydany w 2013 roku album „To Be Loved”. Bilety można kupić tutaj.

Lindsey Stirling - 18.09.2019 Tauron Arena (Kraków), 19.09.2019 Torwar (Warszawa)

Amerykańska skrzypaczka zdobywała popularność na platformie YouTube, zaczarowując miliony widzów swoimi pełnymi fantazji teledyskami i odważnym ożenieniem klasycznego instrumentu smyczkowego z nowoczesnymi stylami muzycznymi, takimi jak dubstep. W 2012 roku wydała swój debiutancki album „Lindsey Stirling” i od tego czasu wydała trzy kolejne, a premiera najnowszego, zatytułowanego „Artemis”, przewidziana jest na 6 września, czyli niecałe dwa tygodnie przed koncertami w Polsce. Możemy więc spodziewać się zarówno nowego materiału, w tym wydanego w czerwcu, zapowiadającego nowy album singla „Underground”, jak i największych przebojów sympatycznej skrzypaczki, takich jak „Crystallize”. Będzie to już czwarty występ Stirling w Polsce, a ostatni miał miejsce w poznańskiej hali MTP w 2017 roku w ramach trasy promującej album „Brave Enough”.

Airbourne - 24.09.2019 Ucho (Gdynia), 25.09.2019 Proxima (Warszawa), 26.09.2019 Kwadrat (Kraków)

Hardrockowcy z Australii uraczą swoimi riffami polskich fanów w aż trzech klubach, dając występy dzień po dniu począwszy od 24 września w gdyńskim Uchu, następnie w warszawskiej Proximie i krakowskim Kwadracie. Zespół pracuje obecnie nad swoim piątym albumem, nazwanym roboczo „Album 5”, ale nie przeszkadza im to w intensywnym koncertowaniu po całym świecie. Intensywna trasa europejska, w ramach której Airbourne zajrzy na dłuższą wizytę do Polski, skończy się dopiero z końcem listopada. Australijczycy grali w Polsce już kilkanaście razy, a ich ostatni występ miał miejsce w październiku 2017 roku we Wrocławiu, podczas trasy promującej wydany w 2016 roku album „Breakin’ Outta Hell”. 

David Garrett - 04.10.2019 Tauron Arena (Kraków), 05.10.2019 Atlas Arena (Łódź), 06.10.2019 Ergo Arena (Gdańsk) 

Urodzony w Niemczech skrzypek wraca na kolejne trzy koncerty w Polsce. Podczas poprzedniej wizyty w 2017 roku muzyk także wystąpił trzykrotnie. Pod koniec października podziwiali go na żywo fani w Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Tym razem Garrett zagra w Krakowie, Łodzi i Gdańsku. Nazwa trasy mówi sama za siebie: „Unlimited - Greatest Hits - Live David Garrett with his band”. Będą więc największe hity, a David wystąpi z zespołem. Koncerty promują wydaną w 2018 roku składankę „Unlimited – Greatest Hits”. Polscy fani mają nadzwyczajne szczęście, że będą mogli podziwiać muzyka aż trzykrotnie. Podczas wrześniowej, niedługiej trasy muzyk wystąpi jeszcze dwukrotnie we Włoszech, a poza tym odwiedzi tak egzotyczne miejsca, jak Gruzja, Izrael, Turcja i Macedonia. Bilety można kupić tutaj.

The Sisters of Mercy - 06.10.2019 A2 (Wrocław), 07.10.2019 Studio (Kraków)

Angielscy rockowcy pod przewodnictwem Andrew Eldritcha powracają do Polski... bez nowego materiału, ponieważ grupa od 1990 roku nie nagrywa nowego materiału. W latach 80-tych wydali trzy albumy oraz trzy EP-ki i to wystarczy im by intensywnie koncertować po dziś dzień. W Polsce po dwuletniej przerwie pojawią się ponownie na dwóch koncertach: 6 października we Wrocławiu i dzień później w Krakowie. Ostatnie ich występy miał miejsce w gdańskim B90 i warszawskiej Progresji we wrześniu 2017 roku.

New Model Army - 13.10.2019 Tama (Poznań), 15.10.2019 Ucho (Gdynia), 16.10.2019 Proxima (Warszawa), 17.10.2019 Stary Klasztor (Wrocław), 18.10.2019 Kwadrat (Kraków)

Lubiący eksperymenty z formą angielscy rockowcy zagoszczą w Polsce na cały tydzień, podczas którego zagrają aż pięć koncertów rozciągających się przez całą mapę Polski – od Gdyni po Kraków. W swojej 39-letniej historii zespół przeszedł przez wiele zmian personalnych, a jedynym muzykiem będącym w grupie od początku jest gitarzysta i wokalista Justin Sullivan. Obecnie na scenie towarzyszą mu perkusista Michael Dean, klawiszowiec i gitarzysta Dean White, gitarzysta Marshall Gill i basista Ceri Monger. New Model Army w tym składzie promować będzie najnowszy album studyjny, wydany 23 sierpnia „From Here”, na którym usłyszeć będzie można dwanaście nowych utworów. Brytyjczycy grali w Polsce kilkadziesiąt razy na przestrzeni lat, a ostatni występ miał miejsce w sierpniu 2017 na festiwalu Woodstock. Informacje o biletach i poszczególnych koncertach są dostępne tutaj.

Nick Murphy - 13.10.2019 Stodoła (Warszawa)

Znany do 2016 roku pod pseudonimem Chet Faker australijskiego pochodzenia wykonawca muzyki elektronicznej wraca do Polski promować swój najnowszy album, wydany w kwietniu 2019 roku krążek zatytułowany „Run Fast Sleep Naked”. Jest to dopiero drugi album studyjny Murphy’ego, a poprzedni, wydany jeszcze jako Chet Faker, ukazał się w 2014 roku. Ponadto artysta ma na koncie cztery EP-ki i trzy albumy koncertowe. Muzyk po raz ostatni wystąpił w Polsce w sierpniu 2017 roku na Live Festival w Krakowie.

Machine Head - 18.10.2019 B90 (Gdańsk), 19.10.2019 Progresja (Warszawa)

Nie zabraknie także tej jesieni czegoś dla miłośników ciężkiego grania. Specjaliści od przeróżnych odmian metalu z Kalifornii, Machine Head, wracają do Polski by narobić hałasu na dwóch koncertach: 18 października grupa rozniesie na strzępy gdański klub B90, a dzień później pozamiatają w warszawskiej Proximie. Polskim fanom należy się podwójna dawka Machine Head, bowiem aż cztery lata musieli czekać na kolejną wizytę ulubionej kapeli w kraju. Ostatni raz grupa gościła w Polsce w 2015 roku, kiedy zagrali kolejno w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Wówczas zespół promował wydany w 2014 roku album „Bloodstone & Diamonds”. Tym razem w repertuarze spodziewać się będzie można także materiału z najnowszego „Catharsis”, wydanego w 2018 roku.

Eros Ramazzotti - 20.10.2019 Torwar (Warszawa) 

Włoski piosenkarz jest koncertowo niezmordowany. Występuje niemal przez cały 2019 rok, a jedynymi miesiącami w tym roku bez żadnych dat, były styczeń, maj i czerwiec. W październiku muzyk wreszcie zawita także do Polski, by na warszawskim Torwarze zaśpiewać swoje największe przeboje oraz utwory z najnowszego albumu, wydanego w 2018 roku „Vita ce n'è”. Bilety są dostępne tutaj.

The Rasmus - 21.10.2019 B17 (Poznań), 22.10.2019 Stodoła (Warszawa)

Fińscy rockowcy mają w Polsce oddane grono fanów, nic więc dziwnego, że chętnie wracają tutaj na kolejne koncerty. Lauri Ylönen i koledzy po raz ostatni wystąpili w Polsce rok temu, we wrześniu 2018 roku dając pamiętny koncert we wrocławskim klubie A2. Tym razem w pełnym emocji, mrocznym rocku alternatywnym rozsmakuje się publiczność zgromadzona w poznańskim klubie B17 i warszawskiej Stodole. Ostatnim wydanym przez The Rasmus albumem pozostaje wydany w 2017 roku „Dark Matters”, z którego pochodzi między innymi popularny singiel „Paradise”.

Archive - 22.10.2019 A2 (Wrocław), 23.10.2019 Studio (Kraków), 24.10.2019 B90 (Gdańsk), 25.10.2019 Torwar (Warszawa), 26.10.2019 MTP2 (Poznań)

Muzyka Londyńczyków nie jest łatwa do zdefiniowania jednym słowem. Archive wykonuje specyficzną mieszankę rocka progresywnego, muzyki elektronicznej, trip hopu i w tym roku obchodzi 25-lecie działalności scenicznej. Zespół jest bardzo aktywny koncertowo i w ramach obszernej trasy po Europie zagra w Polsce aż trzy razy. 22 października we Wrocławiu zacznie się seria koncertów, w ramach której grupa zawita także do Krakowa i Gdańska. Trasie koncertowej towarzyszy retrospektywna kolekcja utworów zatytułowana „25”, na której obok najbardziej klasycznych utworów znalazło się także osiem nieopublikowanych wcześniej nagrań. Grupa regularnie zagląda do Polski, a ostatni pełnoprawny koncert odbył się jesienią 2017 roku w krakowskim klubie Studio.

The Vamps - 24.10.2019 Torwar (Warszawa)

To nie koniec atrakcji dla miłośników brytyjskiego rocka. Pop-rockowa grupa The Vamps uraczy swoich fanów utworami ze wszystkich czterech albumów, łącznie z najnowszymi, wydanymi kolejno w 2017 i 2018 albumami „Night & Day” – „Night Edition” i „Day Edition”. Koncert w Warszawie będzie pierwszym na liście jesiennych koncertów The Vamps w Europie. Trasa potrwa do połowy listopada, gdzie skończy się w występem w Moskwie. The Vamps od kilku lat co roku zaglądają do Polski, a ostatni ich koncert odbył się rok temu w warszawskiej Progresji.

Tom Walker - 28.10.2019 Stodoła (Warszawa)

Brytyjski 27-latek rozpoczął karierę muzyczną zaledwie cztery lata temu i ma na koncie debiutancki album, który osiągnął ogromny sukces w Wielkiej Brytanii i dobrze radził sobie w kontynentalnej Europie. Wydany w marcu 2019 roku „What a Time to Be Alive” promowało aż siedem singli, w tym „Leave a Light On” i „Just You and I”. Te i pozostałe utwory z albumu, a także kilka z wydanej w 2017 roku EP-ki „Blessings” będzie można usłyszeć już w październiku w Stodole. Warto przypomnieć, że Tom Walker całkiem niedawno występował w Polsce – w lipcu, na Open’er Festival w Gdyni.

Volbeat - 29.10.2019 Torwar (Warszawa)

Na koniec listy ponownie coś dla wielbicieli heavy metalu. Duńczycy znają się na rzeczy, o czym świadczy nie tylko ¼ Metalliki, ale też znacznie młodsi spece od ciężkich brzmień w postaci Volbeat. Zespół promować będzie świeżutki, siódmy już album studyjny, wydany 2 sierpnia 2019 roku, bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów „Rewind, Replay, Rebound”. Volbeat wielokrotnie grał w Polsce, a ostatnia ich wizyta w naszym kraju miała miejsce w warszawskiej Stodole w ubiegłe wakacje. Repertuar wówczas zdominowany był przez utwory z poprzedniego albumu, wydanego w 2016 roku „Seal the Deal & Let’s Boogie”, z którego pochodzą takie utwory jak „The Devil’s Bleeding Crown” czy „Seal the Deal”.

źródło: Tymoteusz Kociński / Koncertomania.pl
16-08-2019-15:00:00

Podziel się na facebooku!