Aktualności

06-04-2017-20:50:00

Poznaj bliżej artystów Metalmania 2017, część 2

Podziel się na facebooku!

Już w tym miesiącu, po dziewięcioletniej przerwie powraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo - Wschodniej, METALMANIA! XXIII edycja tego kultowego festiwalu odbędzie się już 22 kwietnia w katowickim Spodku.

Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka zagranicznej i polskiej sceny metalowej. Niespełna miesiąc przed tym wydarzeniem bierzemy pod lupę cztery zespoły, które zagrają na tzw. głównej scenie. Poznajmy ich bliżej!

Norweska grupa Arcturus to jedna z formacji, która rozgrzeje publiczność wprost z dużej sceny. Zespół tworzą muzycy doskonale znani na metalowej scenie: Simen "ICS Vortex" Hestnæs (m.in Borknagar, Dimmu Borgir), Knut Magne Valle (Ulver), Steinar "Sverd" Johnsen (The Kovenant), Hugh Mingay (Ulver) oraz Jan Axel "Hellhammer" Blomberg (Mayhem).

Arcturus mają na swoim koncie 5 studyjnych albumów. Najnowszy, wydany w 2015 roku, nosi tytuł "Arcturian" i ukazał się w 2015 roku. To pierwszy longplay grupy od dziesięciu lat, kiedy to w 2007 roku ogłosili rozpad. Podczas katowickiego koncertu z pewnością nie zabraknie starych, jak i nowych nagrań grupy.

Kultowa brytyjska formacja Tygers of Pan Tang także zasili szeregi głównej sceny. Nazwa zespołu wywodzi się z cyklu o Elryku z Melnibone Michaela Moorcocka, gdzie Pan Tang było fikcyjną wyspą, na której czarodzieje trzymali udomowione tygrysy.

Najnowszy, dwunasty album w dorobku zespołu zatytułowano "Tygers of Pan Tang". Płyta ukazała się w 2016 roku i z pewnością jej fragmenty będzie można usłyszeć na koncercie w Katowicach.

Trzecim zespołem z głównej sceny jest legenda portugalskiej sceny metalowej. Formacja Moonspell działa już od 1992 roku i ma na swoim koncie 11 studyjnych albumów. Może pochwalić się czołowymi miejscami na listach sprzedaży.

Ich studyjny dorobek zamyka wydany w marcu 2015 roku album "Extinct." Na płycie zespół kontynuuje swoją podróż w bardziej mroczne i gotyckie muzyczne regiony.

Ostatnią grupą, której chcemy się przyjrzeć jest nasza rodzima Furia. To jeden z najlepszych, najbardziej utalentowanych i klimatycznych polskich zespołów metalowych ostatniej dekady.

Muzycy tworzący zespół znani są również z takich formacji jak Morowe, MasseMord, FDS i Duszę Wypuścił. Podczas koncertu w Katowicach grupa będzie promowała wydaną 14 listopada, piątą studyjną płytę zatytułowaną "Księżyc milczy luty". Jednocześnie będą ostatnim bandem, jaki wyjdzie na festiwalową scenę!

Oprócz wspomnianych przez nas Artystów na głównej scenie festiwalu Metalmania wystąpią także: Animations, Sinister, Entombed A.D., Vader, Sodom, Coroner i Samael. Godzinowy rozkład jazdy poszczególnych koncertów jest dostępny pod tym adresem.

Festiwal Metalmania w katowickin Spodku już 22 kwietnia!

źródło: Ania/Koncertomania.pl
06-04-2017-20:50:00

Podziel się na facebooku!