Orange Warsaw Festival 2012
Orange Warsaw Festival 2012
De La Soul , Fisz Emade Tworzywo , Linkin Park , Garbage
09.06.2012 17:00
Warszawa(Mazowieckie) - Stadion Legii
Ceny biletów:
-
- 89zł, 110zł, 150zł, 500zł - bilety na jeden dzień
- 159zł, 199zł, 270zł, 900zł - karnety
Do pobrania: Regulamin OWF 2012
Od piątku bilety dostępne jedynie w naszych punktach sprzedaży i w kasie Legii Warszawa na Pepsi Arenie.
Kasa czynna będzie w:
- piątek: godz. 10:00 - 18:00
- sobota i niedziela: godz. 11:00 - 22:00
Program tegorocznego
Orange WarsawFestival:
Sobota (9 czerwca):
Fisz Emade Tworzywo
De La Soul
Garbage
Linkin Park
Niedziela (10 czerwca):
Zwycięzcy WOW! Music Awards
Kamp!
Ms. Lauryn Hill
the Prodigy
Groove Armada (DJ Set)
Sobota (9 czerwca):
Fisz Emade Tworzywo
De La Soul
Garbage
Linkin Park
Niedziela (10 czerwca):
Zwycięzcy WOW! Music Awards
Kamp!
Ms. Lauryn Hill
the Prodigy
Groove Armada (DJ Set)
LAURYN HILL
Lauryn to postać ze wszech miar wyjątkowa. Artystycznie równie komercyjna, co niszowa. W poglądach ultraradykalna, a wciąż kochana przez miliony. Wokalistka, autorka, producentka, aktorka. Sławę oraz wielki szacunek publiczności i krytyków zyskała jako członkini the Fugees. Zawrotna sprzedaż ich płyt szybko sprawiła, że stali się drugim największym, po Michaelu Jacksonie, wykonawcą R&B na świecie.
W 1998 zainaugurowała swoją solową karierę wydając niezwykle udany komercyjnie i artystycznie album: „The Miseducation of Lauryn Hill”. Świadczy o tym choćby deszcz nagród (m.in.: rekordowe pięć Grammy - w tym za Album Roku i dla Najlepszego Nowego Artysty). Sypnęło też wybitnymi singlami: „Doo Wop (That Thing)”, „Ex-Factor” i „Everything is Everything”. To jednak było zdecydowanie za mało dla stacji radiowych, które zdecydowały się promować album także innymi utworami: „Lost Ones”, „Nothing Even Matters”, „Can't Take My Eyes Off You” czy „To Zion”.
Po tym wielkim sukcesie Hill usunęła się z życia publicznego. Dopiero po czterech latach wróciła z „MTV Unplugged No. 2.0”, który bywa uznawany za jej najlepszy album w karierze. Bardzo osobisty, w dużej mierze wykonywany solo tylko z towarzyszeniem gitary akustycznej. Wyjątkowe dzieło.
W ostatnich latach Lauryn Hill nagrywała niemal wyłącznie na soundtracki i mixtape’y. Teraz wraca z wielką trasą koncertową, w świetnej formie i zapowiada nowy album.
DE LA SOUL
Kolejny wykonawca Orange Warsaw Festival 2012 to arystokracja hip-hopu.
Posdnuos, Trugoy i Maseo założyli zespół w 1987 roku na Long Island. Zadebiutowali na amerykańskiej scenie muzycznej wydając krążek „3 Feet High and Rising”. Album został okrzyknięty arcydziełem. Zdobył tytuł płyty roku magazynu NME, który do hip-hopu ma stosunek, raczej chłodny.Krytyka na stałe uznała De La Soul za swoich faworytów, nie szczędząc im komplementów do dziś. W 2006 zespół został uhonorowany nagrodą Grammy za singla „FeelGood Inc.” Nagranego z Gorillaz. Najnowsze wydawnictwo grupy –„De La Soul's Plug 1 & Plug 2 presents... First Serve” ukazało się 2 kwietnia i już zdobyło świetne recenzje. Zespół zapowiedział ponowną współpracę z Prince Paulem i dużo nowej muzyki.
W Polsce pojawią się z nowym materiałem, ale z pewnością nie zabraknie ich kultowych hitów jak: „Me Myself and I”, „The Magic Number”, bezkonkurencyjnego „Ring Ring Ring (Ha Ha Hey)” czy „All Good?”. Zatem przed uczestnikami Orange Warsaw Festival 2012 porcja świetnego, melodyjnego hip-hopu. Jak mawiają Ci, którzy mieli przyjemność widzieć De La Soul na żywo – dają czadu na scenie! Warto to zobaczyć.
GARBAGE
Zespół powstał w 1995 roku i to właśnie dzięki nim i ich debiutanckiemu albumowi, na rynku muzycznym zaroiło się od alternatywnych grup z charyzmatycznymi wokalistkami. Przebojowe single „Stupid Girl” i „Only Happy When It Rains” pokryły się platyną w Australii, Wielkiej Brytanii i USA. Zgarnęli nagrodę dla debiutujących artystów na MTV Europe Music Awards w 1996 roku i cieszyli się nominacją do nagrody Grammy.
Ich drugi album „Version 2.0” został wydany w 1998 roku i od razu wkroczył na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii. Był nominowany do dwóch statuetek Grammy w kategoriach Album Roku i Najlepszy Album Rockowy.
„Beautiful Garbage” z 2001 roku został określony przez Rolling Stone jednym z dziesięciu albumów 2001 roku.
W 2005 Garbage wydali „Bleed Like Me”. Ta płyta zajęła najwyższe, w ich dotychczasowej historii, miejsce na liście Billboardu. Dotarli do 4 pozycji! W 2007 roku przyszedł czas na podsumowanie z krążkiem „Absolute Garbage”.
W sumie grupa sprzedała dotąd ponad dwanaście milionów albumów. Występowali na scenie w ponad trzydziestu pięciu krajach. Polskę koncertowo już odwiedzili. Do dziś ciepło wspominają żubrówkę z sokiem jabłkowym. Szansa na ponowną degustację już na początku czerwca!
THE PRODIGY
The Prodigy jest jedną z najpopularniejszych na świecie grup grających muzykę elektroniczną. Choć słowo „elektroniczna” to odrobinę za mało. Jest w niej coś z punk-rocka, coś, co przed ich debiutem znane było tylko w kręgach gitarowych.
Brytyjczycy wypłynęli na początku lat dziewięćdziesiątych na fali popularności stylu rave. Pierwszym albumem był wydany w 1992 roku „Experience”. Zajął dwunaste miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Świetnie, ale to jeszcze nie było to.
Prawdziwą sławę przyniósł im drugi album „Music for the Jilted Generation” wydany w 1994 roku. "No Good (Start the Dance)" zawojował parkiety. The Prodigy trafiło pod strzechy… by trzy lata później popaść w niełaskę fanów. „The Fat of the Land” z 1997 roku stworzył ich legendę. Utwory ”Firestarter”, „Breathe”, „Smack My Bitch Up”, wzbudzały gigantyczne kontrowersje, a styl bycia demonicznego Keitha Flinta fascynował i oburzał.
Dzisiejsze The Prodigy, choć nieco grzeczniejsze w życiu prywatnym, na scenie nadal jeży włosy na karku. Już 10 czerwca pokażą na co ich stać na scenie Orange Warsaw Festival 2012.
LINKIN PARK
Mało kto dzisiaj wie, że zanim formacja mianowana została nazwą Linkin Park, panowie decydowali się lub zamierzali zdecydować się na kilkanaście innych nazw. Niektóre z nich były albo mało medialne, albo używane już były przez inne zespoły. Ostateczna nazwa dla grupy przekształcona została z Lincoln Park (frontman Chester chciał oddać w ten sposób hołd parkowi usytuowanemu w mieście, z którego pochodzi), nazwy używanej przez australijski zespół.
Debiutancki album "Hybrid Theory" z 2000 roku rozszedł się na całym świecie w liczbie 14 milionów egzemplarzy. Krążek ten był jednocześnie najlepiej sprzedającą się płytą roku 2001. Stacje radiowe na całym świecie do dziś chętnie grają kawałek "In The End".
2002 rok przyniósł zespołowi Linkin Park statuetkę Grammy w kategorii "Najlepszy hardrockowy występ" za utwór "Crawling". Tego samego roku byli także nominowani w kategoriach "Najlepszy debiut" oraz "Najlepszy album rockowy".
25 marca 2003 r. premierę miał drugi krążek prezentujący świeży materiał grupy, "Meteora" (Linkin Park wydali wcześniej płytę "Reanimation" zawierającą remiksy kawałków z pierwszego albumu). Jednym z singli promujących ten album jest utwór "Numb", który wzniósł zespół na wyżyny światowej popularności. Kwww.orangewarsawfestival.plawałek ten był także przyczynkiem do nagrania wspólnego albumu, tzw. mash-up z Jay'em-Z. Linkin Park i raper zremiksowali sześć swoich utworów, dzięki czemu powstał m.in. kawałek "Numb/Encore" promujący zestaw "Collision Course".
Rok 2005 i 2006 upłynęły frontmanowi Chesterowi Benningtonowi i wokaliście Mike'owi Shinodzie na pracy nad własnymi projektami. Trzeci studyjny album Linkin Park - "Minutes to Midnight" - ujrzał światło dzienne w maju 2007 roku i przyniósł światu takie przeboje jak "What I've Done", "Shadow of the Day" oraz "Leave Out All The Rest".
Rok 2007 jest szczególnie ważny dla wszystkich polskich fanów formacji. 13 czerwca Linkin Park zagrało w Chorzowie swój pierwszy koncert w Polsce. We wrześniu 2010 roku wydana została czwarta studyjna płyta, "A Thousand Suns" promowana m.in. singlami "The Catalyst" oraz "Waiting for the End". Niedawno muzycy zapewniali, że trwają wzmożone prace nad piątym studyjnym krążkiem Linkin Park.
Muzyka Linkin Park jako mieszanka rocka, metalu, grunge'u oraz rapu jest chętnie zamieszczana na ścieżkach dźwiękowych amerykańskich filmów. Ich kawałki promowały do tej pory m.in. takie światowe produkcje jak "Transformers", "Zmierzch" oraz "Crank 2: High Voltage".
Formacja od lat angażuje się także w akcje charytatywne m.in. w działalność fundacji „music for relief” (www.musicforrelief.org)
Muzycy przekazali również cenne pamiątki zespołu na aukcje, z których dochód przekazany jest na pomoc ofiarom trzęsień ziemi w Japonii i na Haiti.
Panowie z zespołu mają na koncie szereg nagród (m.in. MTV EMA oraz Grammy) za żywiołowe koncerty na światowych scenach, dlatego na Orange Warsaw Festival spodziewajcie się ogromu ognia i energetyzującej mocy!
Źródło: Materiały promocyjne organizatora.
Powiązane
Koncertomania poleca wydarzenia i koncerty w Warszawie