WaDaDa koncert w Rybniku

WaDaDa koncert w Rybniku - 30-09-2017

WaDaDa koncert w Rybniku

Wa-Da-Da

30.09.2017 20:00

Rybnik(Śląskie) - Stara Gazownia Czar Nocki


Zapraszamy na niezwykły koncert z udziałem WaDADa
// www.wadada.resinet.pl/

Projekt WADADA powstał w 1996 roku z inicjatywy Dominika Muszyńskiego. Tworzy muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. Grupa zagrała kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Od 2013 roku rozwija się w nowych kierunkach, łącząc akustyczne brzmienie bębnów z elektronicznymi efektami, gitarą i instrumentami klawiszowymi.

Dominik Muszyński – artysta, muzyk, menedżer, animator kultury etnicznej, piercer.

Od 1991 roku zajmuje się muzyką i promocją kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, w szczególności na bębnach (conga i djembe).

Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. Projekt ten związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów tu, w kraju nad Wisłą, uprawiających taką muzykę.

Jest też związany z legendarną rzeszowską formacją THCulture, której był współzałożycielem. Zespół ten poza mocnym punkowo-transowym brzmieniem charakteryzował się bogactwem rytmów i instrumentów perkusyjnych, za którymi stał Dominik.

W ciągu dwudziestoletniej działalności scenicznej, zagrał kilkadziesiąt tras koncertowych i ponad 1000 koncertów. Trudno by zliczyć ilość zespołów, z którymi koncertował i nagrania, w których brał udział. Z pośród nich warto wymienić: Czerwie, Habakuk, Słoma i "Bębnoluby", Kofi Ayivor (OSIBISA), Jacek Kleyff i "Orkiestra Na Zdrowie", Ania Patynek, Rafał Maj, Mikołaj Wielecki, Miłosz Pękala, Muniek Staszczyk, Pudelsi, Justyna Steczkowska, R.S.C., Janusz Janina Iwański, Tomasz Żółtko, Izą Kowalewska „Muzykoterapia” , Rysiek Bazarnik i "Garkofonia",„Rata Tam„ „1984”, Stanisław Domarski, itd.

W 1994 roku zakłada prawdopodobnie pierwszą szkołę w Polsce gry na etnicznych bębnach w stylu Afro-Cuban i Djembe Dundun Afryka Zachodnia. Rok później zaprasza światowej sławy perkaszynistę Nippi Noya, który pozostawia trwały ślad przekazując cenną wiedzę uczestnikom swoich warsztatów.

Od 1995 roku współpracuje z Filharmonią Podkarpacką i Szkołą Muzyczną "Yamaha", dla których zrobił ponad 5000 audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z różnymi placówkami artystycznymi i kulturalnymi, często też w charakterze menedżera. Bierze udział w różnorodnych inicjatywach muzycznych, teatralnych i happeningowych.

Wraz z rokiem 2004, kiedy to nastąpiła fala zainteresowania bębnami, a w szczególności ich integracyjnymi możliwościami, zaczął na dużą skalę prowadzić warsztaty wyjazdowe dla bardzo szerokiej grupy odbiorców - od placówek resocjalizacyjnych po duże korporacje. Te nietypowe warsztaty integracyjne przeprowadza na terenie całej Europy.

Bilety w cenie 15 zł