Daniel Spaleniak w Undergroundzie - Rzeszów

Koncert Daniel Spaleniak w Undergroundzie - Rzeszów - 18-01-2018

Koncert Daniel Spaleniak w Undergroundzie - Rzeszów

Daniel Spaleniak

18.01.2018 20:00

Rzeszów(Podkarpackie) - Klub Underground


Start: 20.00
Bilety: 20/25 (Bilety do kupienia przy naszym barze codziennie od 17.00)

Współorganizatorem koncertu jest Estrada Rzeszowska.

*

Daniel Spaleniak

To 25-letni artysta pochodzący z Kalisza. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”.
Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich dwóch lat dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, ale Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem.
Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.
– Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 – Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”.

Próbka muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=LS8J3ZxIgfo
https://www.youtube.com/watch?v=3RFamm2M21I
https://soundcloud.com/danielspaleniak
Strona artysty:
www.facebook.com/danielspaleniakmusicPowiązane