KONCERT MILIAN ORKIESTRA - Milagros Abreu, Joanna Lubańska, Felicjan Andrzejczak w Chorzowie

KONCERT MILIAN ORKIESTRA - Milagros Abreu, Joanna Lubańska, Felicjan Andrzejczak  w Chorzowie - 28-09-2019

KONCERT MILIAN ORKIESTRA - Milagros Abreu, Joanna Lubańska, Felicjan Andrzejczak w Chorzowie

Felicjan Andrzejczak , Joanna Lubańska , Milagros Abreu

28.09.2019 18:00

Chorzów (Śląskie) - Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


W 1974 roku powstała Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach. Załozycielem i dyrektorem był wybitny wibrafonista jazzowy Jerzy Milian.

W czasie swojej działalności orkiestra ta nagrywała utwory rozrywkowe, jazzowe, wspólpracowała z najlepszymi wokalistami i instrumentalistami. Nagrywała programy telewizyjne i brała udział w największych festiwalach organizowanych w Polsce. Koncertowała również za granicą w takich krajach jak; Węgry, Szwecja, Czechosłowacja, Niemcy, Rosja. W 1991 roku orkiestra została rozwiązana.

W 2013 r. na poczatku grudnia, zebrała się grupa byłych muzyków, pasjonatów tej orkiestry i postanowiono reaktywować Orkiestrę Jerzego Miliana. 4 stycznia 2014 roku, w siedzibie Polskiego Radia Katowice doszło do historycznego koncertu reaktywowanej orkiestry pod nazwą BIG BAND MILIAN ORKIESTRA. Zmienił się również repertuar big bandu, który w chwili obecnej wykonuje muzykę swingową, soul, jazz-rock, blues itp.

W sierpniu 2016 r. big band wystapił na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku. Solistą był znakomity trębacz z Nowej Zelandii Vaughn Roberts. MILIAN ORKIESTRA z powodzeniem wykonuje rózne gatunki muzyki swingowej, jak również znane standardy jazzowe.

Obecnie dyrygentem big bandu jest znakomity pianista, pedagog, wykładowca na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Andrzej Zubek.