Aktualności

28-08-2017-22:19:44

Urszula na trasie "Romuald Lipko - Złote Przeboje"

Udostępnij! Tweetnij!

Urszula dołączyła do trasy koncertowej "Romuald Lipko - Złote Przeboje" i wystąpi obok Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka.

Urszula fot. Archiwum artystki

Projekt "Romuald Lipko - Złote Przeboje" to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby podczas jednego koncertu usłyszeć największe polskie przeboje, autorstwa Romualda Lipko, w oryginalnym wykonaniu znanych i lubianych gwiazd.

Podczas koncertów większość utworów prezentowana była publiczności w wykonaniu m. in. Izabeli Trojanowskiej i wokalisty Budki Suflera z początku lat 80. - Felicjana Andrzejczaka. Od września do grona artystów projektu i do udziału w trasie koncertowej dołącza również Urszula.

Koncerty Romualda Lipko dają publiczności wyjątkową okazje, aby usłyszeć w oryginalnym wykonaniu Felicjana Andrzejczaka kultowy już "Jolka, Jolka pamiętasz?", "Noc komety" oraz wcześniejsze przeboje Budki Suflera m.in. "Za ostatni grosz" czy "Nie wierz nigdy kobiecie" w jego wykonaniu. Udział Urszuli w projekcie, która jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej i która również trwale zaznaczyła się w historii współpracy z Budką Suflera, dopełnia koncerty o takie przeboje jak: "Malinowy król", "Latawce, dmuchawce, wiatr", "Luz-blues, w niebie same dziury".

Podczas koncertów nie brakuje również takich przebojów jak: "Wszystko czego dziś chcę" oraz "Tyle samo prawd, ile kłamstw" i "Za darmo nic" w wykonaniu Izabeli Trojanowskiej. Na scenie uznanym artystom towarzyszą również młodzi wokaliści: Grzegorz Wilk, Ewa Szlachcic i Marta Świątek - Stanienda, którzy wykonują takie przeboje jak: "Takie tango", "Bal wszystkich świętych", "Aleja gwiazd", "Nic nie może wiecznie trwać".

Oto plan wrześniowych koncertów:
2 września - Wolbrom,
15 września - Gdańsk (koncert zamknięty) z udziałem Urszuli
17 września - Kraków, Podgórska Jesień Kulturalna z udziałem Urszuli
24 września - Zamek Dubieck

Nowy zespół kompozytora pod nazwą Romualda Lipko Band powstał rok po zakończeniu działalności artystycznej Budki Suflera. Od tego momentu formacja, jak i jej lider, aktywnie działają na polskim rynku fonograficznym i koncertowym. Dokładnie 5 grudnia 2016 roku premierę swą miał świąteczny album pt. "Pastorałki pod choinką, pod jemiołą" z udziałem plejady największych polskich gwiazd oraz młodych artystów. Następnie zespół wydał dwa nowe single "Kochaj mnie" w wykonaniu Grzegorza Wilka i "Nigdy nie patrz wstecz" z Martą Świątek - Stanienda.Udostępnij! Tweetnij!