Ethno Jazz Festival: Noc Świętojańska 2020 - Kumbia Ma, Foliba

Bilety na Ethno Jazz Festival: Noc Świętojańska 2020 - Kumbia Ma, Foliba

Ethno Jazz Festival: Noc Świętojańska 2020 - Kumbia Ma, Foliba

Foliba , Kumbia Mać

23.06.2020 20:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Stary Klasztor


Noc Świętojańska 2020 w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na tradycyjny już koncert Nocy Świętojańskiej. W tym roku wrocławskie święto muzyki folkowej spędzać będziemy w gorących latynoskich i afrykańskich klimatach na Letniej Scenie na Dziedzińcu Starego Klasztoru
23 czerwca, witając najkrótszą noc w roku, przed wrocławską publicznością wystąpią dwie znakomite grupy - Kumbia Mać oraz Foliba. Poczujecie się jak na egzotycznych wakacjach – dobra zabawa gwarantowana!

Kumbia to bardzo popularna w kręgach latynoamerykańskich muzyka, która powstała w Kolumbii z połączenia rytmów rdzennej Ameryki, niewolniczej Afryki i kolonialnej Hiszpanii. Ten typ muzyki staje się coraz szerzej znany w Europie.
Kumbia Mać powstało w 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają muzykę tropikalną, cumbia i bolero. Kumbia Mać zagrał pierwszy koncert w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Kilka miesięcy później wystąpili również w innych wrocławskich klubach, a także w Warszawie i Łodzi. Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób. Zespół rozwijał się do obecnej formacji, czyli 9 fantastycznych ludzi z 4 różnych krajów takich jak Polska, Hiszpania, Chile i Francja.

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun'y, tamę, balafon, korę, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już blisko 15 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegalu, Gwinei i Gambii.