Enter Enea Festival - Bilet 1-dniowy 21.08.2020 - DZIEŃ 1

Bilety na Enter Enea Festival - Bilet 1-dniowy 21.08.2020 - DZIEŃ 1

Enter Enea Festival - Bilet 1-dniowy 21.08.2020 - DZIEŃ 1

Leszek Możdżer , Lars Danielsson , Kasia Pietrzko , Andrei Kondakov Trio

21.08.2020 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Ogródek Restauracji Oaza


10. edycję Festiwalu przełożyliśmy na sierpień, by jak co roku móc spotkać się z międzynarodowym gronem inspirujących artystów i zaprosić jak największą publiczność na serię koncertów nad Jeziorem Strzeszyńskim. Choć w terminie późniejszym to z tą samą, ogromną przyjemnością zapraszamy naszą publiczność w dniach 21-23 sierpnia nad Jezioro Strzeszyńskie do spędzenia wspaniałych, jazzowych wieczorów w doborowym towarzystwie zaproszonych przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu - artystów.

W tej wyjątkowej, sierpniowej odsłonie Festiwalu na koncerty zapraszamy od piątku do niedzieli oraz informujemy, że wstęp jest biletowany, a wszystko odbywa się w atmosferze zgodnej z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Tegoroczny program będzie łączył elementy podsumowań, aspektów “the best of” z programową świeżością i otwarciem na nowe, nieprezentowane wcześniej na scenie festiwalowej gatunki. Lista wykonawców zostanie ogłoszona już niebawem!

Enter Enea Festival promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez dyrektora artystycznego, Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Organizatorem Enter Enea Festival jest Fundacja „Europejskie Forum Sztuki”, której prezesem i fundatorem jest Jerzy Gumny. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Poznań oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea, który zaprosi też festiwalowiczów i odwiedzających Strzeszynek do dedykowanej festiwalowi strefy relaksu nad taflą jeziora.

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych dni (każdego dnia start od 19:00):

PIĄTEK


Kasia Pietrzko Trio
Lars Danielsson / Leszek Możdżer
Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk / Arctic Riff

SOBOTA

Kamil Piotrowicz Sextet
Michał Salamon / Lion's Gate
Leszek Możdżer feat. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus”

NIEDZIELA

Isfar Sarabski / Leszek Możdżer
Y-OTIS
Mitch & Mitch

SZTUKI WIZUALNE / ABC GALLERY / POZNAŃ VISUAL PARK


Paweł Matyszewski
"Transplantacje"
"Przebarwienia"