Enter Enea Festival


10. edycję Festiwalu przełożyliśmy na sierpień, by jak co roku móc spotkać się zmiędzynarodowym gronem inspirujących artystów i zaprosić jak największą publiczność na serię koncertów nad Jeziorem Strzeszyńskim. Choć w terminiepóźniejszym to z tą samą, ogromną przyjemnością zapraszamy naszą publiczność w dniach 21-23 sierpnia nad Jezioro Strzeszyńskie do spędzenia wspaniałych,jazzowych wieczorów w doborowym towarzystwie zaproszonych przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu - artystów.

W tej wyjątkowej, sierpniowej odsłonie Festiwalu na koncerty zapraszamy od piątkudo niedzieli oraz informujemy, że wstęp jest biletowany, a wszystko odbywa się watmosferze zgodnej z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Tegoroczny program będzie łączył elementy podsumowań, aspektów “the best of” zprogramową świeżością i otwarciem na nowe, nieprezentowane wcześniej na sceniefestiwalowej gatunki. Lista wykonawców zostanie ogłoszona już niebawem!

Enter Enea Festival promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentujepanoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki. Festiwal łączy wsobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezyplenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z ograniczonej ilości widzów i przedewszystkim z listy zaproszonych przez dyrektora artystycznego, Leszka Możdżeraartystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Organizatorem Enter Enea Festival jest Fundacja „Europejskie Forum Sztuki”, której prezesem i fundatorem jest Jerzy Gumny. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Poznań oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Sponsorem tytularnymwydarzenia jest Enea, który zaprosi też festiwalowiczów i odwiedzającychStrzeszynek do dedykowanej festiwalowi strefy relaksu nad taflą jeziora.
 
SZTUKI WIZUALNE / ABC GALLERY / POZNAŃ VISUAL PARK

Paweł Matyszewski
"Transplantacje"
"Przebarwienia"
 
PIĄTEK - 19:00
Kasia Pietrzko Trio
Lars Danielsson / Leszek Możdżer
Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk / Arctic Riff*

SOBOTA - 19:00
Michał Salamon / Lion's Gate
Kamil Piotrowicz Sextet
Leszek Możdżer feat. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus”

NIEDZIELA - 19:00
Isfar Sarabski / Leszek Możdżer
Y-OTIS
Mitch & Mitch
 
* zmiana programowa: Marcin Wasilewski Trio feat. Adam Pierończyk  wystąpią zamiast Andrei Kondakov Trio, którego koncert jest planowany w  2021 roku na Enter Enea FestivalPowiązane