Marta Szefke Groove Band - Koncert bluesowy w Gdańsku

Bilety na koncert Marta Szefke Groove Band - Koncert bluesowy w Gdańsku - 21-05-2021

Marta Szefke Groove Band - Koncert bluesowy w Gdańsku

Marta Szefke Groove Band

21.05.2021 19:00

Gdańsk(Pomorskie) - Oliwski Ratusz Kultury


Sprawdź bilety

Zespół Marta Szefke Groove Band powstał w maju 2016. Tworzą go doświadczeni muzycy związani z Trójmiastem. Formacja zadebiutowała od razu na scenie konkursowej - jako finaliści prestiżowego Polish Blues Challenge podczas Suwałki Blues Festival (2016). Zespół występował na Gdynia Blues Festiwal (2017) i zagrał koncert w ramach SOFAR Gdańsk. Obecnie kończy pracę nad debiutancką płytą EP.

Założycielka i frontmanka, Marta Szefke, jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, absolwentką kierunków wokalistyka jazzowa i edukacja muzyczna. Swoją przygodę z bluesem rozpoczęła koncertując z toruńską formacją Tortilla na najważniejszych festiwalach bluesowych w kraju, w tym z Wojtkiem Karolakiem i Markiem Stryszowskim (Laboratorium). Marta Szefke Groove Band jest jej autorskim projektem, z którym wykonuje własny materiał.

Zespół wykonuje przede wszystkim muzykę autorską czerpiącą z gatunków blues, soul i rhythm&blues. Niebanalne teksty są efektem przemyśleń, obserwacji zachowań ludzkich, doświadczeń życiowych, ale też analizy siebie. Aranżacje utworów stwarzają przestrzeń do improwizacji dla charyzmatycznych muzyków, którzy kochają granie na żywo i zarażają energią ze sceny.

O bujające groove'y, stylowe brzmienie, świetnie zgrane wokale, porywające solówki i świetny kontakt z publicznością zadbają:
Marta Szefke - wokal, kompozycje, teksty
Dmytro Poeta - instr. klawiszowe, chórek
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
Paweł Urowski - gitara basowa
Piotr Jankowski - perkusja
Bartłomiej Szefke - chórek

Sprawdź bilety