Szczecin Jazz 2021 - 20 lat Orkiestry Jazzowej


KONCERT ODWOŁANY. Zamieszczamy komunikat organizatora:


Gramy Szczecin Jazz. Gramy online


W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych na terenie całego kraju informujemy, że zapowiadane koncerty w ramach Szczecin Jazz 2021 odbędą się tylko i wyłącznie online. Będzie można w nich uczestniczyć poprzez kanały facebookowe Szczecin Jazz oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej.


Zaplanowaliśmy dwie transmisje na żywo i jedną video premierę:


IREK GŁYK VIBES EXPRESSION - 50th Birthday Tour
niedziela 21 marca 2021 r.
godz. 20.00
live streaming z Jazzmentu


KINGA GŁYK
wtorek, 23 marca 2021 r.
godz. 20:00
live streaming z Filharmonii


20 LAT ORKIESTRY JAZZOWEJ
czwartek, 25 marca 2021 r.
godz. 20.00
video premiera


Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów biletów będą wysyłane mailowo od naszego partnera - bilety.fm. Zwroty odbywają się w taki sam sposób w jaki dokonano zakupu (przelew/karta) i nie wymagają żadnych dodatkowych dyspozycji. Prosimy jedynie o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z duża ilością odwołanych wydarzeń.


Informacje o artystach i koncertach.


IREK GŁYK VIBES EXPRESSION - 50th Birthday Tour


Irek Głyk, od dziecka był zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu
i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.


Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczyna występować w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba). Od roku 2009 Irek Głyk prowadził swój rodzinny zespół P.I.K.
w którym muzykował ze swoimi dziećmi. Na perkusji Patryk Głyk, Irek Głyk-wibrafon
i Kinga Głyk-gitara basowa. W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę
w zespole swojej córki Kingi, koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej. Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt:"IREK GŁYK VIBES EXPRESSION".


Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował
z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Natalia Niemen, Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Paweł Tomaszewski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek
i Jacek Niedziela, Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre
z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria, Norwegia, Indonezja, Portugalia, Rumunia).
20 lat Orkiestry Jazzowej


KINGA GŁYK


Kinga Głyk swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając
w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. TRIO. Mimo młodego wieku dała już wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach jak Indonezja, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Portugalia, Słowacja, Czechy i Ukraina.


W marcu 2015 wydała swój debiutancki album „Rejestracja". Płyta zebrała pozytywne recenzje Trójki - Polskiego Radia oraz magazynów „Jazz Forum" i „Twój Blues".
W corocznej ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP była nominowana w następujących kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA i ODKRYCIE ROKU.


W lutym 2016 Kinga nagrała na żywo swój drugi autorski album „Happy Birthday".
W czerwcu 2016 roku BASS PLAYER UNITED opublikował na Facebooku film przedstawiający Kingę wykonującą „Tears in heaven" Erica Claptona, osiągając
20 milionów wyświetleń.
Do tej pory Kinga występowała z: Timem Garlandem, Nitai Hershkovitsem, Gregiem Hutchinsonem, Jnr Robinsonem, Bernardem Maseli, Ruth Waldron, Natalią Niemen, Apostolisem Anthimosem, Leszkiem Winderem, Pawłem Tomaszewskim, Grzegorzem Kapołką, Joachimem Mencelem, Arkiem Skolikiem, Mateuszem Otrembą (Mateusz .O), Marek Dykta i Piotr Wyleżoł.
W październiku 2017 ukazał się album studyjny „Dream". Płyta została nagrana
w towarzystwie najbardziej znanych światowych muzyków, takich jak Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej renomowanych wydawnictw muzycznych WARNER MUSIC GROUP COMPANY.


W 2019 wydała płytę „Feelings". To bardziej osobisty album. Zawiera 12 utworów,
z których siedem napisała Kinga, a dwa z pianistą Pawłem Tomaszewskim. I właśnie utwory z tej płyty usłyszymy podczas koncertu.


20 LAT ORKIESTRY JAZZOWEJ


W czwartek 25 marca, zapraszamy na koncert z okazji jubileuszu 20-lecia działalności Stowarzyszenia Orkiestra Jazzowa Wystąpią jazzmani z Polski, Szwecji, Holandii i USA.


Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć m.in. takich artystów jak: Dorota Miśkiewicz, Maciej Sikała, Joanna Gajda, Bartosz Świątek, Sylwester Ostrowski
i wielu innych.


Przypomnijmy, iż „Orkiestra" została powołana 13 kwietnia 2001 roku przez szczecińskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego a na przestrzeni lat wypromowała wielu artystów i wiele wydarzeń takich jak np. Zmagania Jazzowe.
W ostatnich sześciu latach organizacja skupia się na ścisłej współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną przy produkcji festiwalu Szczecin Jazz.