Enter Enea Festival


Enter Enea Festival – Preludium 
31.05, 1.06.2021

Enter Enea Festival 2021 odbędzie się w dwóch turach muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. Na przełomie maja i czerwca zapraszamy publiczność na koncert Leszka Możdżera i premierę projektu Agi Derlak z gośćmi. W sierpniu odbędzie się międzynarodowy program 11. edycji Festiwalu, którego program widzowie poznają już niedługo!

Enterowi towarzyszy wystawa Marcina Zawickiego „To żyje” realizowana przez ABC Gallery nad Jeziorem Strzeszyńskim. Wernisaż odbędzie się 31.05.2021 o g. 18:00. Wystawa potrwa do 16.07.2021 roku.

Tegoroczny program będzie łączył elementy podsumowań, aspektów “the best of” z programową świeżością i otwarciem na nowe, nieprezentowane wcześniej na scenie festiwalowej gatunki.

Enter Enea Festival promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez dyrektora artystycznego, Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń.

Organizatorem Enter Enea Festival jest Fundacja „Europejskie Forum Sztuki”, której prezesem i fundatorem jest Jerzy Gumny. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasta Poznań oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea.

PROGRAM
31.05 / PONIEDZIAŁEK
Marcin Zawicki „To żyje” 
wernisaż / ABC Gallery

Leszek Możdżer
Aga Derlak i goście: Aga Derlak Quintet, Atom String Quartet, Dorota Miśkiewicz, Basia Derlak, Jerzy Małek

1.06 / WTOREK
Leszek Możdżer
Aga Derlak i goście: Aga Derlak Quintet, Atom String Quartet, Basia Derlak

Projekty muzyczne prezentowane każdego dnia Enter Enea Festival – Preludium są takie same. Podział na dwa dni wynika z obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19.

Otwarcie bram: 19:00
Rozpoczęcie pierwszego koncertu: 20:00