Magda Umer - Koncert Jesienny w Warszawie

Bilety na koncert Magda Umer - Koncert Jesienny w Warszawie - 07-12-2021

Magda Umer - Koncert Jesienny w Warszawie

Magda Umer

07.12.2021 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza


Wyjątkowe spotkanie z mistrzynią piosenki literackiej - Magdą Umer. Artystka wystąpi w recitalu Koncert Jesienny w Teatrze Ateneum w Warszawie. Magda Umer bilety na Koncert Jesienny w Warszawie już w sprzedaży. 

 

Magda Umer w perfekcyjny sposób potrafi połączyć słowo z muzyką. Dzięki tej niezwykłej umiejętności śpiewane przez nią piosenki uzyskały miano kultowych.

Program Koncertu Jesiennego Magdy Umer

W programie Koncertu Jesiennego usłyszymy nie tylko utwory z dwóch ostatnich płyt – Noce i sny oraz Wciąż się na coś czeka, ale też znane, lubiane i zawsze oczekiwane piosenki z jej repertuaru, śpiewane od lat - właściwie już wizytówki samej artystki oraz gatunku piosenki literackiej. Usłyszmy więc miedzy innymi: Już szumią kasztany, Oczy tej małej czy O niebieskim pachnącym groszku. A jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało, Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu, tworząc wyjątkowy spektakl. 

 

Na koncercie w Teatrze Ateneum zabrzmią również piosenki: Wojciecha Niżyńskiego, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Bronisława Broka, Haliny Poświatowskiej, Wojciecha Młynarskiego z muzyką Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Seweryna Krajewskiego, Janusza Bogackiego, Waldemara Kazaneckiego, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Matuszkiewicza.

Magda Umer

Magda Umer jest nie tylko pieśniarką, ale też reżyserką. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich jej osiągnięć! W wielu z nich m.in. Zimy żal (1989)Big Zbig show (1992), Kobieta zawiedziona z Krystyną Jandą (1994), Mężczyźni mojego życia (1995)Zielono mi (1997)Marlena (1999), Młynarski czyli trzy elementy (Teatr Ateneum 2003), czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim Chlip hop (2006), współtwórcą muzycznym był Wojciech Borkowski, który towarzyszy Jej nieprzerwanie od 37 lat.

 

W tym roku artystka obchodzi 50 rocznicę swojej pracy na scenie.Powiązane