Ralph Kaminski - Kora w Koninie

Bilety na koncert Ralph Kaminski - Kora w Koninie - 26-02-2022

Koncert Ralph Kaminski - Kora w Koninie

RALPH KAMINSKI

26.02.2022 20:00

Konin(Wielkopolskie) - Koniński Dom Kultury


Ralph Kaminski wystąpi w Konińskim Domu Kultury. W Koninie artysta zaprezentuje ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam. Na koncert ,,Kora" zapraszamy 26 lutego. Bilety już w sprzedaży.

Ralph Kaminski sięgnął po twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez własny filtr. "Kora" to opowieść o tęsknocie i głodzie miłości, a wybrane utwory odzwierciedlają nastroje dzisiejszych czasów. W KDK usłyszymy takie utwory jak choćby "Wyjątkowo zimny maj" czy "Po prostu bądź". Jak mówi artysta, to pierwszy projekt, w którym czerpał z repertuaru innego artysty.

Inspiracją powstania albumu "Kora" był recital o tym samym tytule, zaprezentowany przez Ralpha Kaminskiego, w czerwcu 2021, podczas finałowego koncertu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studio, towarzyszyli artyście znakomici muzycy: Bartłomiej Wąsik - fortepian, wokale, Michał Pepol - wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa - bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski - gitara, wokale, Wiktoria Bialic - perkusja, wokale.

W wywiadzie dla empik.com Ralph Kaminski, tak mówił o projekcie:
,,Nazywam to pomostem. Między tym co robiłem wcześniej a moim kolejnym, solowym albumem. "Kora" miała być początkowo jednorazowym wydarzeniem w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pracowaliśmy nad spektaklem, ale okazało się, że przy okazji, wspólnie z tymi wspaniałymi muzykami, stworzyliśmy niesamowite, nowe wersje piosenek Kory i zespołu Maanam. Nam się one ogromnie podobały i stwierdziliśmy, że warto je pokazać szerszej publiczności. I tak, z materiału, który miał być w założeniu tylko ciekawostką, zrodził się ogromny projekt."

Przypomnijmy, koncert ,,Kora" w wykonaniu Ralpha Kaminskiego odbędzie się w Konińskim Domu Kultury 26 lutego 2022 roku.Powiązane