Non Sola Scripta 2022 - Józef Serafin we Wrocławiu

Bilety na koncert Non Sola Scripta 2022 - Józef Serafin we Wrocławiu - 24-07-2022

Koncert Non Sola Scripta 2022 - Józef Serafin we Wrocławiu

Józef Serafin

24.07.2022 19:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Kościół Św. Krzyża - Ostrów Tumski


Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa „Non Sola Scripta” powraca na Ostrów Tumski! Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach XXIX edycji tego wyjątkowego w swej formule festiwalu nawiązującego do wielowiekowej tradycji muzyki organowej we Wrocławiu.

Non Sola Scripta w każdej swej odsłonie gwarantuje najwyższe doznania artystyczne zarówno w tradycyjnych, jak i nowatorskich formułach programowych. Idea zawarta w tytule „Non Sola Scripta” nadaje festiwalowi wymiar szczególny – improwizacja, w różnych wariantach, wkomponowana jest tu w programy koncertów. Dyrektor artystyczny festiwalu prof. Andrzej Chorosiński zaprasza do udziału wybitnych, uznanych już artystów oraz utalentowanych absolwentów polskich i zagranicznych uczelni.

W tegorocznym cyklu dziewięciu niedzielnych koncertów od 3 lipca do 28 sierpnia nie zabraknie zarówno młodych talentów, jak i wirtuozów cieszących się od wielu lat międzynarodowym uznaniem. XXIX Festiwal „Non Sola Scripta” oferuje program, który z jednej strony nawiązuje do tradycji muzyki organowej, a z drugiej – prezentuje nowatorskie połączenia różnych koncepcji programów muzyki kameralnej, integrujących muzycznie różne kultury i religie.

Koncerty odbywają się we wszystkie niedziele lipca i sierpnia o godzinie 19:00 w gotyckiej Kolegiacie Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim, na co dzień niedostępnej dla zwiedzających.

Program:

Wratislavia Trumpet Consort, Andrzej Chorosiński
(3 lipca, godz. 19:00)

Katarzyna Olszewska, Anna Fabrello
(10 lipca, godz. 19:00)

Irena Czubek Davidson, Lindsay Davidson, Michal Novenko
(17 lipca, godz. 19:00)

Józef Serafin
(24 lipca, godz. 19:00)

Zdzisław Madej, Jakub Stefek, Michał Chorosiński
(31 lipca, godz. 19:00)

Maria Pomianowska, Mingije You, Franz Hauk
(7 sierpnia, godz. 19:00)

Justyna Baran, Klaudiusz Baran, Mateusz Rzewuski
(14 sierpnia, godz. 19:00)

Paweł Gusnar, Bartosz Jakubczak
(21 sierpnia, godz 19:00)

Julia Karpeta, Krzysztof Karpeta (zespół Fernabucco), Marek Fronc
(28 sierpnia, godz. 19:00)