FŁ4K, Alternatywny muzyczny piątek//Miro Kępiński, Pantha du Prince w Łodzi

Bilety na koncert FŁ4K, Alternatywny muzyczny piątek//Miro Kępiński, Pantha du Prince w Łodzi - 16-09-2022

Koncert FŁ4K, Alternatywny muzyczny piątek//Miro Kępiński, Pantha du Prince w Łodzi

Pantha Du Prince , Yumi Ito

16.09.2022 21:00

Łódź(Łódzkie) - Fabryka Sztuki


21.00 / Miro Kępiński
22.30 / Pantha du Prince
Z powodu choroby artystki Yumi Ito jesteśmy zmuszeni zmienić plany. O 21.00 wystąpi Miro Kępiński, a następnie o 22.30 Pantha du Prince.

Miro Kępiński
Pochodzący z Mławy producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Najnowsze filmy z jego muzyką, to m.in. dramat 'In This Gray Place’ z udziałem Phila LaMarra (’Pulp Fiction’) nagrodzony za muzykę na Polish Film Festival 2018 w Los Angeles oraz komedia-horror 'Suicide for Beginners’, w którego obsadzie zobaczymy m.in. Sid’a Haig’a (’Kill Bill 2′) i Corey’a Feldman’a (‘Gremliny rozrabiają’). Za muzykę do ‘The Wounds We Cannot See’ zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro Kępiński bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, ale też Męskie Granie czy Off Camera. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.

PANTHA DU PRINCE
Jego styl ewoluował od muzyki house i minimal techno do czegoś, co sam określa jako „sonic house”. Dzięki integralnemu podejściu łączy różne obszary ekspresji artystycznej: muzykę popularną, performance i sztuki piękne. Niemiecki muzyk, kompozytor i artysta konceptualny podczas FŁ4K zaprezentuje utwory z najnowszego albumu „Garden Gaia”.
Występujący także pod pseudonimami Panthel i Glühen 4 Hendrik Weber jako Pantha du Prince debiutował w 2002 roku 12-calowym albumem „Nowhere”; w 2004 roku ukazał się jego pierwszy album studyjny „Diamond Gaze”. Krytycy w swoich recenzjach przywoływali brytyjski shoegaze lat 80. – Slowdive, Moose, Ride czy My Bloody Valentine, a także detroit i minimal techno w stylu Carla Craiga czy Chain Reaction. Z pozytywnym przyjęciem spotkał się także drugi studyjny album „This Bliss” (2007). Trzeci, „Black Noise” (2010), otrzymał w 2011 roku nagrodę krytyków na gali Echo Awards. Póxniej wydał jeszcze „Elements of Light” (2013) i „The Triad” (2016).
Nowy album, podobnie jak wcześniejsza płyta „Conference of Trees” (2020), jest artystyczną eksploracją natury. Wykorzystując muzykę, artysta eksploruje wizję Ziemi jako doskonale funkcjonującego ogrodu, w którym wszystkie żywe istoty żyją w harmonii i mogą stać się jednością.
Refleksja nad naturą jako obiektem tęsknoty, alternatywą dla nużącego postępu i komercjalizacji, a także przedmiotem troski, od dawna stanowi wiodący motyw muzyki Pantha du Prince'a i część jego muzycznych poszukiwań.

Cena biletu do 31.08 - 40 zł.
Cena biletu od 01.09 - 60 zł.

*******



Powiązane