SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ: Piotr Selim w Krakowie

Bilety na koncert SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ: Piotr Selim w Krakowie - 26-01-2023

Koncert SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ: Piotr Selim w Krakowie

Piotr Selim

26.01.2023 18:00

Kraków(Małopolskie) - Nowohuckie Centrum Kultury


Kup bilet Biletyna 18:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od 4 dni
Do wydarzenia 59 dni

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ
Piotr Selim

wystąpią
Hanna Lewandowska - słowo
Piotr Selim - śpiew, fortepian

zaprasza - Basia Stępniak-Wilk

Hanna Lewandowska - autorka wierszy i tekstów piosenek; Od ponad 30 lat współpracuje z Piotrem Selimem -pianistą, kompozytorem i wokalistą. Piosenki tej autorsko-kompozytorskiej spółki wielokrotnie były nagradzane w konkursach o zasięgu ogólnopolskim.

Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką i w wykonaniu Piotra Selima znalazły się na wszystkich autorskich płytach Lubelskiej Federacji Bardów. Utwór „Szukam Twoich śladów”, stanowiący III część skomponowanej przez Piotra Selima kantaty „Z ziemi wiernej”, został opublikowany w wydawnictwie „Jan Paweł II: Wyrażam radość, że Lublin żyje… (Gaudium, Lublin 2012), zaś piosenki: „Ty nie jesteś ty bywasz’ oraz „Bądź wyłącznie dlatego” - w albumie „Tryptyk dla Fryderyka” (Polihymnia, 2010 r.). Debiutancka, solowa płyta Piotra Selima CD W rytmie bolera, wydana przez firmę Dalmafon w 2012 r., zawiera 14 tekstów Hanny Lewandowskiej, zaś drugi solowy album CD Piotr Selim. Uważnie, wydany w 2022 roku, zawiera 12 piosenek z tekstami Hanny Lewandowskiej.
Hanna Lewandowska jest stypendystką Stowarzyszenia ZAiKS za tekst Tryptyku „Moje miejsca – Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna” oraz za tom poezji „Stacyjki”, opublikowany w 2021 roku. Jest również autorką scenariusza i utworów w spektaklu „Jestem tu, jestem z Tobą”, którego premierowe wykonanie miało miejsce w lubelskim Centrum Spotkania Kultur w 2018 r. oraz oratorium „(Po)mosty”, napisanego z okazji 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej (premiera - 1 lipca 2019 r. w kościele O.O. Dominikanów w Lublinie).
Hanna Lewandowska w 2016 otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin, w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin, w roku 2021 Medal Zasłużony dla Miasta Lublin.

Piotr Selim - kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów, jeden z muzyków tworzących Kwintet Tanguillo, wykonujący tanga Astora Piazzolli. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt. Od 23 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów, zespół, z którym nagrał 14 płyt CD i DVD. Jest jednym z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014 Włodka Pawlika do koncertu - spektaklu „Wieczorem", w którym zaśpiewał wiersz Józefa Czechowicza „Elegia uśpienia”. Jest także autorem muzyki do spektaklu teatralnego „Machia” według scenariusza i w reżyserii Juliusza Machulskiego. Piotr Selim to laureat Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2014 rok. W 2016 otrzymał także Medal Prezydenta Miasta Lublin, w roku 2017 Medal 700-lecia Miasta Lublin oraz w roku 2021 Medal Zasłużony dla Miasta Lublin. To również stypendysta Stowarzyszenia ZAiKS oraz stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury na 2015 i 2017 rok. Kompozytor muzyki do bajek i słuchowisk radiowych Grażyny Lutosławskiej. Od ponad 30 lat komponuje i wykonuje muzykę przede wszystkim do tekstów Hanny Lewandowskiej. Te prezentacje przyniosły Piotrowi wiele nagród, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, „Łaźni” w Radomiu, olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, Spotkań z Piosenką Autorską i Poezją Śpiewaną w Biłgoraju. Przede wszystkim jednak zgromadziły liczne grono słuchaczy ceniących słowo i nietuzinkową interpretację.