Gregorian Grace znów w Jeleniej Górze!

Bilety na koncert Gregorian Grace znów w Jeleniej Górze! - 06-04-2024

Koncert Gregorian Grace znów w Jeleniej Górze!

Gregorian Grace

06.04.2024 15:30

Jelenia Góra(Dolnośląskie) - Filharmonia Dolnośląska


Gregorian Grace ponownie w Jeleniej Górze!

Polski zespół Gregorian Grace (nazywany nie raz Polskimi Gregorianami) po serii koncertów w Niemczech, Danii i Holandii wraca do Jeleniej Góry na dwa koncerty 6 kwietnia 2024 (g. 15:30 i 19:00), aby ponownie przenieść widzów w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem. 


Wsłuchując się w tę piękną harmonię dźwięków będzie można podziwiać starodawne melodie oraz harmonię współbrzmienia różnych stylów i gatunków muzycznych: obok autentycznej i tajemniczej chorałowej muzyki średniowiecza, której poświęcona będzie część rozpoczynająca koncert, zaprezentowane zostaną światowe hity pop, blues i rock, takie jak Ameno, Adiemus, Sound of Silence oraz wiele, wiele innych (niekiedy zaskakujących), które w połączeniu z mistycznym śpiewem gregoriańskim staną się tego wieczoru prawdziwymi dziełami sztuki! 


Wystąpią śpiewacy i instrumentaliści polskiej sceny muzycznej związani z największymi ośrodkami sztuki w kraju i za granicą, dzięki którym można będzie zanurzyć się w całej palecie barw ludzkiego głosu: od wysokiego sopranu i jego wokaliz głosem białym, poprzez miękki kontratenor, aż do mistycznego, głębokiego basu. Wyobraźnię widzów pobudzą dodatkowo wirtuozowskie improwizacje zespołu instrumentalistów live: skrzypce elektryczne, klarnet, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne oraz oryginalne instrumentarium średniowiecza! 


Koncert Gregorian Grace to niepowtarzalna okazja do tego, aby zanurzyć się w gregoriańskiej delikatności dźwięku i poznać uroki średniowiecznego brzmienia, a także odkryć znaną już muzykę na nowo. To po prostu trzeba przeżyć!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl