Stanisław Soyka i Grott Orkiestra w Gdańsku

Bilety na koncert Stanisław Soyka i Grott Orkiestra w Gdańsku - 09-05-2024

Koncert Stanisław Soyka i Grott Orkiestra w Gdańsku

Stanisław Soyka , Grott Orkiestra

09.05.2024 19:00

Gdańsk(Pomorskie) - Filharmonia Bałtycka


Kup bilet KupBilecik 19:00

Kup bilet Bilety24 19:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od 3 miesięcy
Do wydarzenia 75 dni
Nowy projekt koncertowy Stanisława Soyki i Grott Orkiestry. W repertuarze wieczoru znajdą się wybrane kompozycje tego wyjątkowego Artysty, zarówno takie hity jak "Tolerancja" czy "Kiedy jesteś taka bliska" jak i mniej popularne acz przecudnej urody utwory Mistrza. A wszystko to w kameralnych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na ten wieczór. Artyście towarzyszyć będzie jedenastoosobowa Grott Orkiestra - rodzinny zespół założony przez rodzeństwo: oboistkę Kamę Grott-Tomaszek oraz basistę i kompozytora Michała Grott.
Projekt powstał z fascynacji Grott Orkiestry twórczością Stanisława Soyki - jednego z najwybitniejszych współczesnych śpiewaków i kompozytorów. Utwory Soyki znane publiczności w wersjach autorskich, tu opracowane na Grott Orkiestrę przez Michała Grotta. To nowe, świeże ujęcie stanowiące samo w sobie wartość dodaną.
Przybywajcie! Zapraszamy!

Stanisław Sojka - wokalista jazzowy, pianista, kompozytor

Urodzony w 1959r. w Żorach. Polski wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor. Swoją muzyczną drogę rozpoczyna jako sopran w chórze katedralnym w Gliwicach. Kończy Liceum Muzyczne w Katowicach oraz wydział aranżacji i kompozycji w Katowickiej Akademii Muzycznej. Debiutuje w listopadzie 1978 roku recitalem w Filharmonii Narodowej w Warszawie w ramach cyklu " Jazz w Filharmonii". Od połowy lat 80 tych ujawnia się coraz bardziej indywidualny styl artysty. Odchodzi od klasyki amerykańskiej w stronę polskiej tradycji muzycznej.
W jego dorobku znajdziemy ponad 40 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady m.in. „BLUBLULA”, „Matko, która nas znasz”, „RCA Stanisław Sojka”, „Radioaktywny”, „Acoustic”, „Sonety Shakespeare”, „Tryptyk Rzymski”, „Tylko brać… Osiecka znana i nieznana” oraz „Muzyka i Słowa Stanisław Soyka” nominowany do Fryderyka 2020 Album Roku Pop Alternatywny.

Nagrody:
1994 Fryderyk – najlepszy wokalista
2003 Fryderyk –album Roku Piosenka Poetycka płyta „Tryptyk Rzymski”
2011 Grand Prix Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu za całokształt twórczości.
2014 Bursztynowy Słowik podczas Sopot Festiwal

Oznaczenia
2005 - Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (srebrny)
2009 - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

Grott Orkiestra - to rodzinna, wielopokoleniowa orkiestra stworzona przez oboistkę i managera
kultury Kamę Grott-Tomaszek oraz basistę, kompozytora i aranżera Michała Grotta. Wyjątkowość zespołu polega na połączeniu świata muzyki klasycznej i rozrywkowej. Ważniejsze wydarzenia artystyczne orkiestry to oprawa muzyczna koncertów Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2019, Królowej Maryi Śpiewajmy, Żywiec 2020 czy Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2020 podczas których
zespół towarzyszył takim gwiazdom polskiej estrady jak: Irena Santor, Eleni, Edyta Bartosiewicz, Cleo, Justyna Steczkowska, Sanah, Dawid Kwiatkowski, Paweł Domagała, Igor Herbut, Roksana Węgiel, Zakopower, Golec uOrkiestra, Bednarek czy Krzysztof Cugowski i wielu innych.

*******Powiązane