Ladies first: Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band–koncert we Wrocławiu

Bilety na koncert Ladies first: Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band–koncert we Wrocławiu - 10-03-2024

Ladies first: Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band–koncert we Wrocławiu

Urszula Dudziak , Grzech Piotrowski

10.03.2024 18:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Centrum Kultury Impart


Kup bilet Biletyna 18:00

Kup bilet Eventim 18:00 - Ladies first: Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band–koncert

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od 2 miesięcy
Do wydarzenia 15 dni
Ladies first: Urszula Dudziak & Grzech Piotrowski Band

W ramach nowego cyklu „Ladies first” Strefa Kultury Wrocław zaprezentuje projekt, który jest efektem nawiązania współpracy dwojga wspaniałych Artystów: Urszuli Dudziak i Grzecha Piotrowskiego, kompozytora, producenta, saksofonisty, który zdobył uznanie publiczności i krytyki zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest twórcą globalnego projektu – World Orchestra Grzech Piotrowski, liderem Alchemik big band i wielu innych projektów, a także producentem i dyrektorem wielu festiwali muzycznych. Program koncertu składa się z największych przebojów w Artystki oraz utworów w napisanych dla niej w ostatnich latach a także z kilku instrumentalnych kompozycji Grzecha Piotrowskiego.

Urszula Dudziak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek na świecie. Prekursorka i propagatorka innowacyjnego potraktowania głosu z użyciem elektroniki. W latach 1973-2003, mieszkała w Nowym Jorku, gdzie nagrała dziesiątki płyt z Michałem Urbaniakiem dla takich prestiżowych firm płytowych jak: Columbia records, Atlantic records, Arista records. Występowała lub nagrywała płyty z takimi artystami jak: Nina Simone, Dee Dee Bridgewater, Bobby Mc Ferrin, Sting, Gil Evans, Michael Brecker, Herbie Hancock, Archie Shepp. Występowała przez dwa sezony w musicalu świątecznym „Bending Towards the Light” w Nowym Jorku u boku między innymi, Lionela Hamptona, Clark Terrego, Dave Brubecka. Projekt miał premierę w znanej sali koncertowej w Lincoln Center: Avery Fisher Hall. Płyta nagrana w duecie z Adamem Makowiczem „Newborn Light” i wydana przez Columbię records została najwyżej oceniona przez prestiżowy magazyn „Down Beat” i otrzymała 5 gwiazdek. Z Michałem Urbaniakiem jest współkompozytorką światowego przeboju muzycznego „Papaya”, a wykonując ten utwór brawurowo z niespotykaną, oryginalną techniką wokalną przyczyniając się w dużej mierze do wylansowania tego utworu. Otrzymała nagrodę od prestiżowej amerykańskiej instytucji artystycznej National Endowement of Arts. Wystąpiła na prestiżowym festiwalu dedykowanym Theloniusowi Monkowi w Kennedy Center w Waszyngtonie, który został zarejestrowany i prezentowany niejednokrotnie w amerykańskiej telewizji na kanale HBO. Jest bardzo aktywną i twórczą artystką. Jest autorką dwóch książek „Wyśpiewam Wam Wszystko” i „Wyśpiewam Wam Więcej” a teraz pracuje nad następną.
Na jesieni 2023 jest planowane wydanie jej książki dla dzieci dla wydawnictwa Smart Books. Podróżuje z wykładami, warsztatami i z koncertami ze swoim zespołem Super band. Jest aktywna w mediach społecznościowych, na Instagramie, na Tik-Toku oraz ma własny kanał na platformie YouTube.

Grzech Piotrowski to kompozytor, producent, saksofonista. Dyrektor Artystyczny festiwalu Złota Tarka Old Jazz Meeting, właściciel festiwali Wschód Piękna, Ecofonia oraz klubu jazzowego Six Seasons w Warszawie. Współproducent festiwali Sal & Pimenta (Cabo Verde), Six Seasons. Stworzył zespoły: World Orchestra Grzech Piotrowski, Alchemik, Alchemik Orchestra, Alchemik Big Band, Oxen, Emotronica, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation. Autor muzyki do filmów: „Jak pokochałam gangstera” 2021, „Underdog” 2019, „Bask, objawienie Ameryki” 2017, „Powiedz to Gabi” 2003.Powiązane