KARTUZY JAZZ BASS DAYS 2024 (1 marca)


KARTUZY JAZZ BASS DAYS 2024

1 MARCA

JUDYTA PISARCZYK QUARTET
KRZYSZTOF KOBYLIŃSKI - piano solo
PIOTR LEMAŃCZYK TRIO Feat. RANDY BRECKER

JUDYTA PISARCZYK - wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Laureatka nagrody Best Vocalist na International Jazz Festival "Johnny Raducanu" w Rumunii, Grand Prix Ladies' Jazz Festiwal w Gdyni i wielu innych. Swoją twórczość prezentowała na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce, na Litwie, Łotwie w Estonii i Rumunii. Na scenie pojawiła się również u boku wybitnych muzyków, takich jak Bobby McFerrin, Henryk Miśkiewicz, Piotr Schmidt, Paweł Kaczmarczyk, Rafał Sarnecki, Grzech Piotrowski. W swoim dorobku posiada album live "Koncert w Trójce" nagrany w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Artystka wystąpi w towarzystwie znakomitych instrumentalistów:
Franciszek Raczkowski - fortepian
Alan Wykpisz - kontrabas
Grzegorz Pałka - perkusja

Podczas koncertu zabrzmią autorskie kompozycje liderki oraz najpiękniejsze standardy jazzowe w nowoczesnych aranżacjach.
KRZYSZTOF KOBYLIŃSKI – polski kompozytor, pianista, autor kilku albumów muzycznych opartych na muzyce jazzowej, etno, neoklasycznej i elektronicznej. Twórca i dyrektor festiwalu etnojazzowego Palmjazz w Gliwicach oraz szef Centrum Jazovia w Gliwicach.

Współpracował i grał z najważniejszymi muzykami świata jazzu i muzyki etno, m.in.: Richardem Galliano, Trilok Gurtu, Brandford Marsalis, Randy Brecker.

Krzysztof jest liderem zespołu „KK Pearls”, który składa się z członków z różnych krajów, z 3 różnych kontynentów, znajdujących się za granicami. Dąży do tworzenia utworów wielopoziomowych, z wieloma warstwami formalnymi.

PIOTR LEMAŃCZYK TRIO FT. RANDY BRECKER

Randy Brecker - trąbka
Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
Rafał Sarnecki - gitara
Adam Golicki - perkusja

W najnowszym projekcie biorą udział znakomici polscy muzycy, którzy wraz z Piotrem Lemańczykiem współtworzyli na trasach koncertowych zespół Mike’a Sterna. Gościem specjalnym jest legendarny amerykański trębacz Rendy Brecker, który również wzbogacił muzykę zespołu o własne kompozycje. Inspirujące, osobiste utwory z ogromnym ładunkiem duchowym i emocjonalnym, dają możliwość do nieskrępowanej wypowiedzi artystycznej. To również synteza muzycznych doświadczeń, ale i podążeniem ku czemuś nieznanemu. Współczesny jazz, opatrzony piękną melodią i ciekawą strukturą harmoniczną oddającą w równym stopniu hołd największym twórcom muzyki improwizowanej jak i kreującą nowe rozwiązania.

Randal "Randy" Edward Brecker
Jest jednym z największych jazzowych trębaczy naszych czasów. Pięciokrotny laureat nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy.
1997 - Grammy - Best 1997 -Contemporary Jazz Performance, Instrumental - Also cont. Jazz Perf. Vocal or Instrumental - Into the Sun[4]
2003 - Grammy - Best Contemporary Jazz Album - 34th N Lex[4]
2006 - Grammy - Best Large Jazz Ensemble Album - Some Skunk Funk[4]
2008 - Grammy - Best Contemporary Jazz Album - Randy in Brasil[4]
2013 - Grammy - Best Large Jazz Ensemble - Night in Calisia[4]

Nagrywał z takimi artystami jak Billy Cobham, Bruce Springsteen, Charles Mingus, Blood, Sweat and Tears, Horace Silver, Frank Zappa, Chris Parker, Jaco Pastorius, Dire Straits i wielu innymi. Grał także na pierwszym albumie Blood, Sweat & Tears– Child Is Father to the Man, lecz odszedł z grupy, razem z założycielem Alem Kooperem i trębaczem Jerrym Weissem. Randy Brecker jest starszymbratem saksofonisty jazzowego Michaela Breckera, z którym grał w zespołach Dreams i Brecker Brothers.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Mike Stern/USA/ Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/, Leni Stern?USA/, Soweto Kinch /GB/, Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, MAP, Maciej Sikała i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 ́ i 96 ́ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96 ́ - nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ́, gdzie otrzymał "Złoty Klucz do Kariery". Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. W ankiecie Jazz Top 2020 Jazz Forum, głosami Krytyków plasuje się na trzeciej pozycji w kategorii "KONTRABAS" i czwartej jako "MUZYK ROKU". Jako lider występuje w zespołach: PIOTR LEMAŃCZYK Electric Band, PIOTR LEMAŃCZYK Acoustic trio.

Rafał Sarnecki - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach świata m.in. w Chinach, Korei Płd, Malezji, Chile, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. W latach 2009-2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet. Nagrał pięć autorskich płyt, z których pierwsza „Song From a New Place” (2008, ARMS) i trzecia „Cat’s Dream” (2014, Brooklyn Underground) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga, „The Madman Rambles Again” została wydana przez oficynę Fresh Sound New Talent i umieszczona przez prestiżowy amerykańską redakcję „All About Jazz” pośród 12 najciekawszych albumów 2011 r.
Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University w Nowym Jorku oraz w City University of New York. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z gitary jazzowej, kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Adam Golicki - Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce.

Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festiwal w Indonezji.

Adam Golicki posiada w swojej dyskografii dwie autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków. Trzeci album jest właśnie w procesie wydawniczym.

Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

*******