Hańba! - Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa - Hańba! w Arendzie w Będzinie

Bilety na koncert Hańba! - Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa - Hańba! w Arendzie w Będzinie - 21-06-2024

Koncert Hańba! - Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa - Hańba! w Arendzie w Będzinie

Hańba!

21.06.2024 20:00

Będzin(Śląskie) - Arenda - Lochy Zamkowe


Kup bilet KupBilecik 20:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.



W sprzedaży od 2 miesięcy
Do wydarzenia 34 dni

Koncert w ramach cyklu Zamkowe Granie 2024 roku! Koncert na dziedzińcu zamkowym!


Hańba! Kryzys - słowo, które na dobre zagościło w naszym codziennym języku i paraliżuje wszelkie działania, nie tylko społeczne. Na kryzysowym albumie opowiadamy o różnych jego odsłonach: gospodarczej, politycznej, moralnej, osobistej. I choć wydaje się, że kryzysy przychodzą i odchodzą, to czytając teksty poetów sprzed niemal stu lat, coraz trudniej uwierzyć, że opuszczą nas całkowicie. Ukojenie przynoszą jedynie sztuka i muzyka, które możemy przeżywać wspólnie. Zróbmy to razem! Kryzys to niedobory, zatem ascetyczna w środki są piosenki, które stworzyliśmy. Każda z nich zawiera współbrzmienie tylko 4 instrumentów oraz głosów. Wszystko po to, by jeszcze lepiej usłyszeć słowa i poczuć rozwibrowanie dźwięków - dokładnie tak, jak wykoncypowaliśmy to sobie na jednym z krakowskich podwórek pewnego przedwiośnia 1933 roku.

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa "Hańba!" powstała jako fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnowali zło otaczającego ich świata lat 30. i 40.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm przy wsparciu poetów (zarówno dobrze - Tuwim, Broniewski, jak i mniej - Szymański, Szenwald, Ginczanka, Wittlin - znanych) oraz podwórkowego instrumentarium. W 10. roku działalności zespołu nie sposób już jednak odróżnić, gdzie kończy się fikcja i historyczny anturaż, a gdzie rozpoczyna opowieść o smutnym obliczu lat. 20 XXI wieku. W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki "za muzyczno-literacko polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia". Hańba! jest również laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja2014).

Hańba! gra w składzie:
Andrzej Zamenhof - bandżo, basbandżo, śpiew 

Tadeusz Król - akordeon, klarnet, saksofon tenorowy 

Antoni Skwarło - bęben, akordeon
Ignacy Woland - tuba, sakshorn, śpiew

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl



Powiązane