Juwenalia Krakowskie: Strefa Plaża - The Dumplings, Dżem, Kult w Krakowie

Bilety na koncert Juwenalia Krakowskie: Strefa Plaża - The Dumplings, Dżem, Kult w Krakowie - 18-05-2024

Koncert Juwenalia Krakowskie: Strefa Plaża - The Dumplings, Dżem, Kult w Krakowie

The Dumplings , Juwenalia Krakowskie

18.05.2024 18:00

Kraków(Małopolskie) - Korty MS AGH


Kup bilet KupBilecik 18:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od miesiąca
Do wydarzenia 26 dni

Juwenalia Krakoskie to jedna z największych imprez muzycznych w stolicy Małopolski. Jest to coroczne święto, w trakcie którego odbywają się imprezy kulturalno-sportowe organizowane przez i dla studentów. W Krakowie pierwsze Juwenalia odbyły się w XV wieku.

W 2024 roku, na Strefie Plaża studenci będą mogli usłyszeć swoich ulubionych artystów od 15 do 18 maja. Każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie koncertowej, w której znajdą się przeróżne gatunki muzyczne.


The Dumplings, zwycięzcy Nagrody Fryderyk w kategorii Debiut za rok 2014, już 18 maja wystąpią w Krakowie S Strefie Plaża. Zaprezentują nowoczesną elektronikę, wzbogaconą głębokim basem. Ich muzyka emanuje intensywnością emocjonalną, a teksty ukazują mikrokosmos relacji międzyludzkich z perspektywy młodych ludzi. Niezastąpiony duet, w którym Justyna Święs odpowiada za wokal i teksty, natomiast Kuba Karaś za muzykę i teksty.
Dotychczas The Dumplings wydali trzy płyty: "No Bad Days", "Sea You Later" i "RAJ". Zespół ma na swoim koncie setki koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Występowali na takich festiwalach jak Open'er, Off Festival, Męskie Granie, Orange Festival, SXSW, Sziget, The Great Escape czy Liverpool Sound City.ą mogli usłyszeć swoich ulubionych artystów od 15 do 18 maja. Każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie koncertowej, w której znajdą się przeróżne gatunki muzyczne.


Dżem to wybitny zespół blues-rockowy, który od lat 70. XX wieku cieszy się ogromną popularnością w Polsce, dzięki emocjonalnym tekstom i wyjątkowemu brzmieniu. Założony przez braci Adam i Beno Otręba, Pawła Bergera i charyzmatycznego Ryszarda Riedla, zyskał status legendy polskiej sceny muzycznej. Ich utwory, takie jak "Whisky" i "Czerwony jak cegła", wzbogacone głębią uczuciową i autentycznością, stały się klasykami i ważnym elementem polskiej kultury muzycznej. Przez lata, Dżem wyprodukował wiele klasycznych albumów, w tym "Cegła" i "Detox", które przeszły do historii dzięki przebojowym utworom i niepowtarzalnemu stylowi. Ich muzyka, łącząca pasję do bluesa i rocka z emocjonalnym przekazem, przyciąga na koncerty wielopokoleniową publiczność, utrwalając pozycję zespołu jako kluczowego gracza na polskiej scenie muzycznej.


Kult to zespół, który od momentu swojego powstania na początku lat 80. XX wieku zyskał status jednej z najbardziej wpływowych i rozpoznawalnych formacji na polskiej scenie muzycznej. Charakteryzujący się buntowniczym przekazem, ostrymi gitarami i charakterystycznym, charyzmatycznym głosem lidera, Kazika Staszewskiego, Kult od początku wyróżniał się na tle innych zespołów. Ich teksty, często komentujące społeczno-polityczną rzeczywistość Polski, przemawiają do szerokiej publiczności, poruszając ważne tematy i wywołując silne emocje. Przez lata, Kult wydał wiele albumów, które stały się kamieniami milowymi w historii polskiej muzyki rockowej. Utwory takie jak "Arahja", "Do Ani" czy "Baranek" zdobyły ogromną popularność i są chętnie słuchane przez różne pokolenia fanów. Zespół słynie również z energicznych i niezapomnianych koncertów, na których połączenie muzyki, tekstów i osobowości Kazika tworzy wyjątkową atmosferę. Kult to więcej niż zespół muzyczny - to zjawisko kulturowe, które od dekad pozostaje ważnym głosem w polskim krajobrazie kulturowym.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane