Sto lat polskiej piosenki w Olkuszu

Bilety na koncert Sto lat polskiej piosenki w Olkuszu - 26-05-2024

Koncert Sto lat polskiej piosenki w Olkuszu

Jarek Wist , Karolina Leszko , Sylwia Lorens , Mikołaj Blajda

26.05.2024 17:00

Olkusz(Małopolskie) - MOK


STO LAT POLSKIEJ PIOSENKI

Każdy z nas zna piosenki, których nie sposób zapomnieć. Od lat nam towarzyszą, będąc ponadczasowymi przebojami dla wszystkich pokoleń.

Takie właśnie utwory, polskie hity ostatniego stulecia, piosenki z pierwszych miejsc list przebojów, które z przyjemnością przypomni sobie i zanuci każdy z nas, wypełnią program niecodziennego koncertu muzyki rozrywkowej, który mamy przyjemność dla Państwa realizować.

Usłyszymy najpiękniejsze piosenki powstałe w latach 1922-2022 r., z repertuaru m.in.: Zauchy, Wodeckiego, Podsiadło oraz zespołów: Maanam, Skaldowie i Bajm.

„Cykady na Cykladach” (Maanam), „Na pierwszy znak” (Ordonówna), „Co mi Panie dasz” (Bajm), „Zacznij od Bacha” (Wodecki), „Nieznajomy” (Podsiadło), „Medytacje wiejskiego listonosza” (Skaldowie) i wiele innych szlagierów okresu 20-lecia międzywojennego i czasów współczesnych, z pewnością zabiorą Państwa w niezapomnianą podróż muzycznych wspomnień.

W Koncercie biorą udział:

KAROLINA LESZKO – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie 1. miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009, czego efektem jest płyta „Ścieżki przedeptane”. Popularność zawdzięcza udziałowi w telewizyjnych programach muzycznych, m.in.: The Voice of Poland (2011, 2015), Must Be The Music (2014) czy The Four. Bitwa o sławę (2020). Uczestniczka Koncertu Debiuty Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Na swym koncie ma współpracę z wieloma gwiazdami polskiej piosenki, m.in. z: Grażyną Łobaszewską, Wodeckim i Stanisławem Soyką, a także z renomowanymi orkiestrami w Norwegii. Obecnie pracuje nad autorską płytą pt. „Wreszcie”.

SYLWIA LORENS - śpiewaczka operowa, wokalistka, absolwentka krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Współpracowała m.in. z Filharmonią Narodową, Operą Krakowską czy Fundacją Bogusława Kaczyńskiego. Znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operetkowej, musicalowej, piosenek retro. Koncertowała z większością polskich artystów operowych, a także gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. z: Małgorzatą Walewską, Małgorzatą Ostrowską, Piotrem Cugowskim, Mietkiem Szcześniakiem czy Michałem Szpakiem.

Współzałożycielka (wraz z Mikołajem Blajdą) Filharmonii Futura, pierwszej w Polsce niezależnej filharmonii, w której odpowiada za organizację i produkcję projektów, m.in.: „Symphonica”, „Opera e la Vita”, „Upiór w operetce”, „Beethoven Electric 3D”, „Szeherezada”, “Rock Poezji”, “Rock of Poland” oraz „Alicja w Krainie Muzycznej Magii”.

JAREK WIST- jeden z najlepszych wokalistów swingowych, autor muzyki i tekstów piosenek. Karierę rozpoczął wygraną w Szansie na sukces, której następstwem jest współpraca z wieloma znanymi wokalistami i muzykami. Jego cover do piosenki „Fresh” zespołu Kool And The Gang znalazł się na płycie „Pozytywne wibracje vol.8” (jako jedyny polski akcent) z przebojami takich artystów, jak: Stevie Wonder, Diana Krall czy Paul Anka. Od lat koncertuje z orkiestrą Zygmunta Kukli – Kukla Band. Jest zarówno wokalistą, jak i współtwórcą jednego z ciekawszych projektów muzycznych ostatniego czasu – „Swinging with Sinatra”. Wydał dwa solowe albumy studyjne: „Jest zapisane” (2014) i „Na swojej skórze” (2015). Na swoim koncie ma zagraniczne trasy koncertowe, m.in. w Paryżu oraz w Brazylii (2016, 2017 - Brasilia, Rio de Janeiro i Kurytyba) i USA (2017 - m.in. Waszyngton).

Solistom towarzyszy kwartet smyczkowy Filharmonii Futura oraz Dawid Makosz – fortepian.

Zapraszamy!