Piotr Bukartyk - 40 lat z hakiem - Preludium Blues na Świecie Festvial - Piotr Bukartyk

Bilety na koncert Piotr Bukartyk - 40 lat z hakiem - Preludium Blues na Świecie Festvial - Piotr Bukartyk - 17-05-2024

Koncert Piotr Bukartyk - 40 lat z hakiem - Preludium Blues na Świecie Festvial - Piotr Bukartyk

Piotr Bukartyk

17.05.2024 18:00

Świecie(Kujawsko-pomorskie) - Sala Widowiskowa Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji


Mondi Świecie oraz Centrum Kultury w Świeciu zapraszają na drugie Preludium Blues na Świecie Festival 2024. 17 maja wystąpi Piotr Bukartyk.


-Napisać piosenkę próbowałem setki razy. Bywało różnie, ale jeżeli po wszystkich tych próbach zapamiętałeś choćby jedną, to uważam, że było warto. - Piotr Bukartyk


Piotr Bukartyk to w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami - pikantnymi, ale nieprzekraczającymi granic dobrego smaku. Przyjdźcie spróbować!


Leszek Barwik o Piotrze Bukartyku: Jedyny felietonista w piosence od czasów Wojciecha Młynarskiego! Czekamy z ekscytacją na nowe rymy, piosenki i Piotra Bukartyka. Pisze do rymu i układa do niego melodie, a potem to śpiewa. Od szesnastu lat współpracuje z Wojciechem Mannem, który jest jego pierwszym recenzentem. Występuje w duecie z Krzysztofem Kawałko (gitara) lub z zespołem AJAGORE. Ma też swój Fanklub. To oczywiste, że uwielbia się chwalić i mógłby tu godzinami rozprawiać o swoich wiekopomnych osiągnięciach, ale ponieważ pisząc to patrzy sobie na ręce, doda tylko, że żadna z ponad sześciuset napisanych piosenek nie przyniosła mu jak dotąd większych pieniędzy, a poza tym jest łysy i - jak twierdzi żona - mógłby trochę schudnąć. My zaś zaślepieni talentem Piotra Bukartyka tych drobiazgów nie widzimy, czekamy na wolnego człowieka, mistrza słowa i rymu.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane