FRONT FABRIK FESTIVAL


Front Fabrik Festival to wydarzenie DIY - robione przez fanów muzyki dla fanów muzyki. 9 kwietnia 2016 będziemy gościć w Krakowie, w Klubie Studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5, Kraków), 6 zespołów:

1. DIVE (Belgia) - Założony w 1990, solowy projekt belgijskiego pioniera electro industrialu i EBM, Dirka Ivensa (Absolute Body Control, Klinik, Blok 57, Sonar), który wywarał mocny wpływ na szeroko pojętą światową scenę electro-industrialną. Dirk, kontynuując drogę zapoczątkowaną na pierwszych płytach Klinik pełnych minimalnych i niepokojących dźwięków, rozwija projekt w kierunku cięższych i bardziej nasyconych brzmień. Charakterystyczne trzaski 'nadużywanych' automatów perkusyjnych pulsujące niemal w każdym utworze i niepowtarzaly wokal Dirka to znaki firmowe Dive.

2. TERMINAL STATE (Słowacja) - electro-industrialny projekt ze Słowacji, założony w 1992 roku. Twórcy, zainspirowani klasycznie Front Line Assembly, F242, itp. przeszli drogę od typowego electro, poprzez mroczniejsze metalowe czy noizowe brzmienia, aż do eksperymentów z analogowymi syntezatorami i delikatniejszym dźwiękami. Wszystko to zaawocowało indywidualnym stylem, świetnie sprawdzającym się podczas energetycznych, niemal transowych, wykonań na żywo. Występ na FFF będzie pierwszym koncertem projektu w Polsce.

3. JÄGER 90 (Niemcy) - Przedstawiciele klasycznego, minimalnego old-school EBM. Zespół założony w 2005 przez Thoralfa Dietricha (wokal, programowanie) oraz Steva A. (perkusja). W 2009 Stev A. opuścił zespół, aby skupić się na innych projektach, a do składu dołączył Vigo Stahlmann. Zespół jako jedną z kluczowych inspiracji podaje DAF, którego wpływy są słyszalne na każdym z 5 albumów. Jednak to intencjonalnie bezkompromisowa monotonia, minumum muzycznych środków wyrazu i moc elektronicznego beatu są znakami szczególnymi zespołu, które zapewniają im miejsce pośród zasłużonych kontynuatorów EBM.

4. ASTMA (Szewcja) - Zespół Roberta Gustafssona, Magnusa Petterssona oraz Stefana Gustavssona założony w 2001 roku jako projek poboczny Stromy. Projekt klasyfikowany zwykle jako old-school EBM rozwinął własny styl umiejętnie godząc ostrą elektronikę z elementami melodyjnego sythpopu, punku i klasycznych minimalnych brzmień EBM. Koncerty charakteryzuje wysoka taneczna energia - pogo w najlepszym wydaniu. Występ na FFF będzie pierwszym koncertem zespołu w Polsce.

5. LA SANTÉ (Polska/Szwecja) - projekt tworzony przez Andre van der Berga, Polaka mieszkającego na stałe w Szwecji, któremu na scenie towarzyszy Roy Fröderos. Starając się określić styl zespołu, zacytować można znajomego, który podsumował La Santé jako 'coldvawe bez gitar'. Porównanie jest tym bardziej uzasadnione, że w latach 90-tych Andre współtworzył DHM (polski zespół post punk / new wave). La Santé muzycznie i tekstowo czerpie z tradycji punku, materializując się tym razem w odsłonie electropunkowej z szybkimi 2-3 minutowymi kawałkami ilustrowanymi poetyckimi tekstami. Jest krótko, dynamicznie, intensywnie, minimalistycznie i na temat, bez zbędnych ozdobników. Jako źródło inspiracji Andre wymienia takie zespoły jak D.A.F., The Mission, czy Killing Joke - co w różnym natężeniu słychać w jego obecnej twórczości.

6. THE OPPOSER DIVINE (Słowacja) - projekt Minora Floata (pseudonim sceniczny Borisa Mutiny) wspieranego przez Tomasa Mutinę (głównodowodzącego Terminal State). Odwołania do FLA, nie oznaczają tutaj kopiowania kanadyjskich twórców, a świadczą wyłącznie o wczesnych zainteresowaniach muzycznych twórców. Minor podąża swoją sieżką w głąb mrocznych dystopijnych brzmień. Dark electro w najlepszym wydaniu - zero chwytliwych refrenów, zero typowych tanecznych kawałków... bez kompromisu, nihilistycznie, kontemplacyjnie. Połamane industrialne brzmienia, sample klasycznych instrumentów, trzaski, glitche i szeptany wokal budują atmosferę koncertu..

Po koncertach afterparty.

Bilety:
- Przedsprzedaż 85 PLN - w dniach 31.12 - 31.03
- Bramka 95 PLN - w dniach 01.04 - 09.04

Zamówienia biletów: Kontakt mailowy na front.fabrik@gmail.com.

Więcej informacji na:
1) FB strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1388507268114433/permalink/1393975967567563/

2) FB fanpage: https://www.facebook.com/front.fabrik/

Na przedfestiwalowej imprezie 08.04.2016 w Kawiarni Naukowej w Krakowie będzie można zobaczyć (i posłuchać) zespoły:

1. DÜSSELDORF - zasłużonych na polskiej scenie elektroniki EBM/post-punk/new-wave (debiut na wielkiej scenie - Jarocin`89).
2. Anti-Terror - electro-industrial - nowy i obiecujący projekt twórców Compulsive Shopping Disorder.

Po koncertach - afterparty w klimatach alternatywnej, lecz mocno tanecznej elektroniki - EBM, electro...

Wstęp: 10zł dla posiadaczy biletu FFF/ 15zł dla osób bez biletu FFF.

FB strona wydarzenia - Official FFF Warm-up: https://www.facebook.com/events/1691470381110732/Powiązane