Aktualności

04-07-2017-10:24:17

Rosjanie z Little Big zagrają w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

Pochodzącą z Rosji rave'owo-hiphopowa formacja Little Big 28 września wystąpi w warszawskiej Progresji. Fani Die Antwoord, Prodigy i Skrilleksa powinni wybrać się na koncert.

Little Big fot. Archiwum zespołu

Zespół Little Big założyło w 2103 roku w Sankt Petersburgu kilkoro maniaków kochających klubowe rytmu.

Minęło parę lat, a nazwa jest już całkiem nieźle zadomowiona na europejskiej scenie klubowej i zaczyna zdobywać coraz więcej fanów spośród imprezowiczów w USA. Jeśli myślicie, że muzyka Little Big to tylko impreza, podczas której zapomina się o świecie, mylicie się. Cel, jaki przyświeca grupie w składzie: Ilya Prusikin, Sergey "Gokk" Makarov, Olympiya Ivleva, i Mr. Clown, to sprawienie, aby nie-Rosjanie byli w stanie poczuć rosyjską duszę. Ambitne i niełatwe, pomyśli pewnie większość. Jednak Little Big zbliżają rave'ową publikę i rosyjskość poprzez demonstrowanie w tekstach i klipach absurdów, jakie we współczesnej Rosji są obecne. Jeśli myślicie, że nie są przez to ulubieńcem władz, to dobrze myślicie. Choć burzą również stereotypy dotyczące kraju i jego mieszkańców. Mówią: "If you wanna feel Russian soul come on and stay united with us".

Little Big nie ograniczają się tylko do Rosji. Pokazują, piętnują również to zło, które dzieje się w innych częściach świata. Szukając ich w sołszialach, używajcie prostego hashtaga #LITTLEBIG. Najpierw jednak sprawdźcie muzykę. Rave z elementami hip-hopu, który w 2017 roku objawił się w postaci świetnych singli "For Haters", czy "Everyday I'm Drinking". Pierwszego z wymienionych można posłuchać tutaj.

Bilety: 70 zł - przedsprzedaż, 80 zł - w dniu koncertu.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: little big