Aktualności

18-07-2017-14:37:23

Sarah Brightman i chór Gregorian zapowiadają koncert w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Sarah Brightman i chór Gregorian połączą siły 17 grudnia podczas koncertu w łódzkiej Atlas Arenie. Już dzisiaj można zobaczyć przedsmak tego, co nas czeka za kilka miesięcy w ramach Royal Christmas Gala.

Sarah Brightman fot. Archiwum artystki

Royal Christmas Gala to świąteczne show, które obejrzała już kilkudziesięciotysięczna publiczność w wielu europejskich miastach. Pod koniec tego roku artyści ponownie spotkają się razem, by mogli ich podziwiać widzowie w kolejnych krajach Starego Kontynentu. Po raz pierwszy ten niezwykły program będzie można zobaczyć także w Polsce.

Gwiazdą wieczoru będzie Sarah Brightman - prawdziwa perła musicalowych scen, uznana angielska śpiewaczka i aktorka. Brightman jest jedną z najjaśniej świecących sopranowych wokalistek na współczesnym firmamencie gwiazd muzyki gatunku classical crossover, którego jest pionierką. Przez 30 lat jej głos wybrzmiewał w teatrach, arenach oraz stadionach, gromadząc miliony fanów na całym świecie.

Angielska wokalistka została nagrodzona 180 złotymi/platynowymi płytami w ponad 40 krajach na całym świecie. Poza tym to właśnie Sarah Brightman była inspiracją dla reżyserów musicalowych. Wcieliła się w niezapomnianą Christine Daaé w jednym z najbardziej znanych przedstawień operetkowych pt. "Upiór w operze". Przedstawienie zostało pokazane zarówno londyńskiej, jak i brodwayowskiej publiczności i odniosło wielki sukces. Album z nagranym musicalem rozszedł się w 40-milionowym nakładzie.

Artystce towarzyszyć będzie chór Gregorian, zespół śpiewający w stylistyce chorałów gregoriańskich. Ich charakterystyczne głosy rozpoznawane są na całym świecie. Znani są m.in. z wykonań coverów największych światowych hitów Metalliki, Erica Claptona, Dire Straits, Deep Purple, Pink Floyd, Phila Collinsa, R.E.M., Led Zeppelin, Petere Gabriela i Kate Bush czy U2.

Organizatorzy przygotowali wideo zapowiedź, zachęcającą do udziału w show. Klip anonsujący spektakl można obejrzeć pod tym adresem.

Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez strony internetowe: Bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.Udostępnij! Tweetnij!