Aktualności

19-09-2017-01:00:52

Nine Inch Nails byli za mało agresywni dla Davida Lyncha

Udostępnij! Tweetnij!

Trent Reznor przyznał, że zaproponowana do serialu "Twin Peaks" piosenka Nine Inch Nails została odrzucona.

Trent Reznor fot. Universal Music Polska

Kapela wystąpiła w cyklu Davida Lyncha, ale nie z numerem, który oryginalnie chcieli wykonać. Usłyszeliśmy "She's Gone Away" z EP-ki "Not the Actual Events", choć nie był to pierwszy wybór Reznora i Atticusa Rossa.

- Na początku napisaliśmy inną piosenkę, ale Lynch powiedział, że chce coś mniej twin-peaksowego, a bardziej agresywnego i brzydkiego - wspomina lider NIN. - Chciał, żeby włosy stanęły mu dęba - dodał Ross.

Panowie potwierdzili, że "She's Gone Away" powstało specjalnie do serii "Twin Peaks". Nagranie można sprawdzić tutaj.

Reznor i Lynch już wcześniej współpracowali. Laureat Oscara przygotował ścieżkę muzyczną do "Zagubionej autostrada". Lynch z kolei nakręcił klip NIN, "Came Back Haunted".

Nine Inch Nails to rockowo-metalowy zespół o industrialnym charakterze. Na jego czele nieprzerwanie stoi Trent Reznor. Kapela 13 razy nominowana była do Grammy - zdobyła dwie nagrody za utwory "Wish" i "Happiness in Slavery". Za najważniejsze dzieło w dorobku NIN uważa się "The Downward Spiral" z 1994 roku. Ostatnia płyta to "Hesitation Marks" z września 2013 roku.

18-częściowy cykl "Twin Peaks" zadebiutował w HBO Polska 22 maja.

W nowej odsłonie wraca wielu aktorów znanych z przeszłości, w tym Kyle MacLachlan, Sherilyn Fenn, Sheryl Lee, Everett McGill czy Wendy Robie. Ponadto występują Monica Bellucci, Jim Belushi, Michael Cera, Richard Chamberlain, Laura Dern, Ashley Judd, Jennifer Jason Leigh, Berenice Marlohe, Tim Roth, Amanda Seyfried, Naomi Watts oraz polska aktorka Karolina Wydra.Udostępnij! Tweetnij!