Aktualności

30-09-2017-01:00:18

Coals przedstawia koszmar z VHS-u

Udostępnij! Tweetnij!

Połączenie magnetycznych i absurdalnych obrazków wyciągniętych z najlepszego koszmaru zapisanego na taśmie VHS. Tak przedstawia się nowy klip duetu Coals.

Coals fot. Maciej Gapiński

Tworzący zespół Kasia Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski sami stanęli za kamerą i zmontowali wideo. W efekcie dostajemy bardzo kwaśną opowieść o samotnym, społecznie odizolowanym bohaterze, która świetnie koresponduje z treścią utworu i wizualnymi inspiracjami zespołu (skojarzenia z "Twin Peaks" są nieuniknione). Autorem zdjęć do "VHS Nightmare" jest Francuz Stephan Ridard, z którym Coals poznali się przy okazji nagrania live sesji dla KEXP w islandzkim Kex Hostel. Już podczas drugiego spotkania, w trakcie trasy zespołu po Francji, zdecydowali o wspólnej pracy nad klipem. Co ciekawe Stephane Ridard regularnie jako operator współpracuje z francuską gwiazdą pop o polskich korzeniach - Mattem Pokorą.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Gościnnie w utworze udzielił się Hatti Vatti. Numer promuje debiutancki album Coals, "Tamagotchi". To materiał bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie. Longplay ukaże się 13 października.

Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa koncertowa. Oprócz występów w Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji, Coals w listopadzie i grudniu zagrają w dziewięciu miastach w Polsce.

Oto harmonogram Tamagotchi Tour:
10 listopada - Łódź, Pop'n'Art
11 listopada - Sopot, Sfinks700
17 listopada - Lublin, Dom Kultury
18 listopada - Katowice, Fabryka Porcelany
19 listopada - Kraków, Zet Pe Te (+ Lor)
30 listopada - Toruń, NRD
1 grudnia - Poznań, Scena Na Piętrze
2 grudnia - TBA
3 grudnia - Warszawa, Niebo (Distorted Club)

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.


Sprawdź i kup bilet:
Udostępnij! Tweetnij!