Aktualności

02-08-2018-16:39:00

7 na 7. Sylwetki gwiazd OFF Festival 2018

fot. materiały prasowe

Podziel się na facebooku!

Już w najbliższy piątek w Katowicach rusza wyjątkowy festiwal muzyczny. Kolekcja edycja OFF Festivalu to kolejna szansa na spotkanie na jednej sceny muzycznych gwiazd i artystów, których profile w mediach społecznościowych nie uginają się od ciężaru lajków. Dla muzyki nie ma to jednak znaczenia! Od 3 do 5 sierpnia Dolina Trzech Stawów należy do muzyki z całego świata.

"Chciałem stworzyć pierwsze w Polsce wydarzenie, które połączy fanów muzyki i artystów ze wszystkich zakątków świata. Chciałem robić rzeczy, o których inni mówili mi, że się nie robi," powiedział o swoim festiwalu Artur Rojek. Na dzień przed startem tegorocznej edycji przyglądamy się artystom, którzy wystąpią na katowickiej scenie. 7 na 7, czyli krótki przegląd polskich artystów w tegorocznym line-upie i krótki przegląd artystów zagranicznych. 

POLSKI ZESTAW

Kult gra "Spokojnie" - 03.08 Piątek - Scena Miasta Muzyki - godz. 19:40-20:40

Dla Kultu i Kazika Staszewskiego będzie to pierwsze spotkanie z OFF Festivalem, ale spotkanie jakże ważne i interesujące! Na OFFowej scenie Kult wykona swój trzeci studyjny album. Płytę uznaną za ich najlepszą, najciekawszą, najdojrzalszą, po prostu wybitną. To właśnie z albumu "Spokojnie" z 1988 roku pochodzą takie ponadczasowe kompozycje, jak "Arahja", "Czarne słońca" czy "Do Ani".

Muchy grają "Xerroromans" - 03.08 Piątek - Scena Trójki - godz. 17:40-18:30

Poznańskie Muchy powróciły w tym roku z reedycją swojej debiutanckiej płyty "Terroromans". Albumu doskonale przyjętego przez słuchaczy i branże muzyczną. Po latach zespół wraca w oryginalnym składzie, z materiałem z tamtej płyty zaprezentuje się na katowickiej scenie. Koncert jest częścią Xerroromans Tour, a dla Much to powrót na OFF Festival - zagrali na nim w 2008 roku, wówczas w Mysłowicach.

Coals - 04.08 Sobota - Scena Trójki - godz. 17:40-18:30

Duet Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski także powracają na OFF Festival, jednak tym razem nie z EPką, a pełnoprawnym studyjnym albumem. To właśnie piosenki z albumu "Tamagotchi" będzie można usłyszeć w trakcie ich OFFowego koncertu.

Meek Oh Why? - 03.08 Piątek - Scena Leśna - godz. 16:55-17:35

Meek Oh Why?, czyli  Mikołaj Kubicki to tegoroczny debiutant na OFF Festivalu. Do Katowic przywiezie swój najnowszy concept album, "Płyta rodzaju". Czy porwie festiwalową publiczność? Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości! Polecamy też posłuchać albumu "Miło było poznać".

Panieneczki - 04.08 Sobota - Scena Eksperymentalna - godz. 15:35-16:05

Zanim jesienią ruszą w trasę koncertową z Kortezem (tak, tak, Panieneczki zjadą z Panem Kortezem pół Polski, a może i całą - daty i bilety), zjawią się w Katowicach. Kim są i skąd się wzięły? To pięć kobiecych indywidualności, z różnymi doświadczeniami – od jazzowych poszukiwań po telewizyjny talent-show – które odkryły muzyczną siłę polskiej wsi, tak czytamy na stronie festiwalu. Chętnie poznamy na żywo!

Sonbird - 03.08 Piątek - Scena Miasta Muzyki - godz. 16:10-16:50 oraz Scena Dr. Martens godz: 22:55-23:25

Chciałoby się powiedzieć, że to jest właśnie ten juwenaliowy aspekt tegorocznego festiwalu, o którym zaczęto mówić, bo Sonbird rzeczywiście nie stroni od festiwalowego koncertowania. W tzw. czasie wolnym pracują nad debiutanckim albumem, który ma się ukazać jesienią tego roku. Na OFF Festival przyjeżdżają więc z niewydanym albumem i EPką "Wspomnienia z poprzedniego życia".

Tęskno - 04.08 Sobota - Scena Trójki - godz. 16:10-16:50

Jakże to piękny projekt Joanny Longić i Hani Raniszewskiej! Dziewczyny mówią, że piszą "piosenki po polsku, łącząc brzmienia, melodie i dźwięki za którymi nam tęskno" i jest to idealny opis tego, jak brzmią. Miło je widzieć w składzie OFF Festivalu!

ZAGRANICZNY ZESTAW

Aurora - 04.08 Sobota - Scena Leśna - godz. 23:05-00:05

Bajecznej urodzy Norważka wraca do Polski. Tym razem piosenki z albumu "All My Demons Greeting Me as a Friend" zaprezentuje na scenie katowickiego OFF Festivalu, a nie powinno zabraknąć także nowych utworów, ponieważ na początku tego roku Aurora rozpoczęła prace nad drugim studyjnym albumem.

Charlotte Gainsbourg - 04.08 Sobota - Scena Miasta Muzyki - godz. 00:10-01:20

Przed nami artystka o wielu twarzach i wielu talentach. Piosenkarka, aktorka, laureatka nagrody dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu Filmowego w Cannes za rolę w filmie "Antychryst". Jej dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album "Rest", płyta smutna i gniewna. To właśnie materiał z tego wydawnictwa usłyszy publiczność w Katowicach.  

Grizzly Bear - 05.08 Niedziela - Scena Miasta Muzyki - godz. 00:00-01:20

Amerykanie z Grizzly Bear przyjeżdżają na OFF Festival z materiałem z albumu "Painted Ruins", który ukazał się w 2017 roku. Płyta zebrała świetne recenzje krytyków i doczekała się wysokiego, bo #27 miejsce na liście Billboard 200. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na koncert na OFF Festivalu, żeby posłuchać tego materiału na żywo!

Jon Hopkins Live - 03.08 Piątek - Scena Leśna - godz. 01:23-02:40

Z nowym studyjnym albumem na OFF Festival przyjeżdża jeden z najważniejszych producentów nowej elektroniki na Wyspach, Jon Hopkins. Muzyk zaprezentuje utwory z albumu "Singularity", który ukazał się w maju tego roku. Być może w koncertowej setliście nie zabraknie piosenek z nagrodzonej Mercury Prize płyty "Immunity".

M.I.A. - 03.08 Piątek - Scena Miasta Muzyki - godz. 00:00-01:10

Czy to największa gwiazda tegorocznej edycji festiwalu? Być może! M.I.A., czyli Mathangi Maya Arulpragasam to brytyjska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka. Oprócz muzyki zajmuje się także walką o prawa kobiet, środowisko czy upomina się o prawa imigrantów. M.I.A. jest niepokorna, ale nie można jej odmówić talentu i świetnej muzyki. Jej dyskografię zamyka wydany w 2016 roku album "AIM".

The Brian Jonestown Massacre - 03.08 Piątek - Scena Miasta Muzyki - godz. 21:50-22:50

Ponoć to na nich najbardziej czekała OFFowa publiczność. The Brian Jonestown Massacre zameldują się więc na katowickiej scenie już w piątek i pokażą na co ich stać. "Już od niemal trzech dekad podtrzymują w nas wiarę w rock’n’rolla. Brudną, niebezpieczną, autoironiczną, psychodeliczną muzykę gitarową", czytamy na stronie festiwalu. Ich koncertu nie wolno przegapić! Na scenie zjawią się tuż przed M.I.Ą.

The Como Mamas 03.08 Piątek - Scena Leśna - godz. 20:45-21:45

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć The Como Mamas, możliwe, że najbardziej niecodziennego zespołu, jaki kiedykolwiek pojawił się w line-upie OFF Festivalu. Panie Ester Mae Smith, Angela Taylor i Della Daniels z miasteczka Como zaprezentują się polskiej publiczności z piosenkami wydanymi na albumie "Get and Understanding".

Wszystkich artystów OFF Festivalu, informacje o biletach oraz pełen line-up festiwalu można znaleźć tutaj.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
02-08-2018-16:39:00

Podziel się na facebooku!