Aktualności

24-10-2017-15:42:39

Maria Peszek komponuje dla brata i "Hamleta"

Udostępnij! Tweetnij!

Maria Peszek nawiązała współpracę ze swoim bratem, Błażejem. Na potrzeby jego spektaklu stworzyła zupełnie nową piosenkę.

Maria Peszek fot. Mystic Production

W realizacji utworu zatytułowanego "Ophelia" pomogli jej Michał Fox Król i Andrzej Smolik.

- Kiedy byliśmy mali bawiliśmy się w teatr i byliśmy w tym podobno świetni - opowiada wokalistka. - Teraz trochę dorośliśmy a mój brat właśnie reżyseruje "Hamleta". Poprosił mnie o piosenkę dla Ofelii. Dzięki Błażku za to zaproszenie. Super, że po tylu latach dalej rozumiemy się bez słów i ciągle możemy odkrywać miejsca, których nie ma. "Ophelia" powstała na tym samym starym pianinie, na którym trzydzieści parę lat temu uczyliśmy się grać i które było naszą tajną skrytką na skarby. Ale ta wzruszająca przygoda nie udałaby się gdyby nie pomoc dwóch fantastycznych muzyków: Michała Foxa Króla i Andrzeja Smolika.

Premiera utworu "Ophelia" odbędzie się w środę 25 października 2017 roku.

Spektakl "Hamlet" Williama Szekspira w reżyserii Błażeja Peszka będzie można oglądać w Gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy od 10 listopada.

Maria Peszek to polska aktorka i wokalistka, której kariera muzyczna rozpoczęła się w 2005 roku od wydania debiutanckiego krążka Miasto Mania. Trzy lata później nagrała album "Maria Awaria" za który została nagrodzona Paszportem "Polityki" i Fryderykami. W październiku 2012 wydała trzeci album studyjny, "Jezus Maria Peszek". Wszystkie trzy pokryły się platyną. Najnowszy longplay, "Karabin" (2016), zdobył złoty status.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!