Aktualności

26-10-2017-01:00:10

Krzysztof Zalewski, Voo Voo i Kora z trójkowymi Mateuszami

Udostępnij! Tweetnij!

Program Trzeci Polskiego Radia już po raz 24. przyznał Mateusze Trójki. Wśród nagrodzonych znaleźli się Krzysztof Zalewski i Voo Voo.

Zalef fot. Archiwum Zespołu

Laureaci odebrali statuetki podczas uroczystej i transmitowanej na antenie Trójki gali, która odbyła się w środę 25 października w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej. Uroczystość poprowadzili Piotr Metz i Agnieszka Szydłowska.

W kategorii Muzyka rozrywkowa za Debiut Akademia Muzyczna Trójki nagrodziła projekt Steve Nash & Turntable Orchestra za: "brawurowe połączenie na płycie "Out of Fade" różnych stylistyk muzycznych, za nowoczesne wykorzystanie w muzyce rozrywkowej klasycznych brzmień orkiestry symfonicznej oraz za uczynienie z gramofonu niezależnego elementu zespołowego instrumentarium.

Mateusza Trójki za Wydarzenie odebrał Krzysztof Zalewski. Nagrodę otrzymał za: "ujawnienie światu swoich ogromnych możliwości artystycznych na płycie "Złoto" i błyskawiczne wskoczenie na najwyższą półkę".

Statuetka za całokształt powędrowała do zespołu Voo Voo za: "udowodnienie, że całokształt może być kolejnym wspaniałym początkiem i że tydzień zaczyna się w środę".

SuperMateuszem w tym roku uhonorowana została Kora Jackowska. Wokalistka grupy Maanam doceniona została za: "wywrócenie polskiego rocka do góry nogami, odwagę, bezkompromisowość i hart ducha".

W jazzowej kategorii triumfowali Kuba Więcek, grupa Electric Acoustic Beat Sessions i Henryk Miśkiewicz.

Nagrody Muzyczne im. Mateusza Święcickiego - "Mateusze Trójki" przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej.Udostępnij! Tweetnij!