Aktualności

21-11-2017-02:21:54

Zobacz występ Stone Temple Pilots z nowym wokalistąDo sieci trafił materiał z pierwszego koncertu Stone Temple Pilots z nowym wokalistą, Jeffem Guttem.

Stone Temple Piolots fot. Archiwum zespołu

Jeff Gutt to trzeci frontman rockowej kapeli. Znany jest amerykańskim widzom z telewizyjnego talent show "X Factor". Wokalista miał pokonać nawet 15 tysięcy konkurentów, by stać się wokalistą Stone Temple Pilots.

- Szukaliśmy nie tylko kogoś, kto da radę z naszym starym materiałem, ale i kogoś, kto będzie tworzył z nami nowe piosenki. Trochę nam to zajęło, w końcu jednak znaleźliśmy naszego wokalistę - wyjaśniał członek rockowej kapeli, Dean DeLeo.

Stone Temple Pilots po raz pierwszy z nowym frontmanem zagrali na żywo 14 listopada w klubie Troubadour w Los Angeles. Zespół zaprezentował m.in. nowy, nagrany już z Jeffem Guttem singel "Meadow" (studyjna wersja do sprawdzenia tutaj) a także klasyk "Still Remains". Zapis wykonu drugiego z kawałków można znaleźć poniżej.

Oryginalny wokalista zespołu, Scott Weiland, zmarł 3 grudnia 2015 roku z powodu przedawkowania narkotyków. Miał 48 lat. Ostatnią płytą nagraną przez niego z kapelą była "Stone Temple Pilots" z 2010 roku. Później z Chesterem Benningtonem za mikrofonem Stone Temple Pilots zrealizowali singel "Out of Time" i EP-kę "High Rise". Bennington, frontman zespołu Linkin Park, popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku. Miał 41 lat.

Stone Temple Pilots niedawno obchodzili 25-lecie debiutu "Core". Na koncie mają przeboje "Creep" czy "Plush". Łącznie zespół zrealizował 6 długogrających albumów.

Podziel się na facebooku!