Aktualności

28-12-2017-12:06:57

Kult gra T. Love

Udostępnij! Tweetnij!

Kult to kolejny zespół, który wziął udział w akcji T.Cover zorganizowanej z okazji 35-lecia zespołu T.Love.

Kult fot. Marcin Zięba/MTV

Kazik i spółka wzięli na warsztat numer "Mecz". Jak brzmi wypleniona dęciakami piosenka w wykonaniu Kultu można sprawdzić pod tym adresem. Oryginał, który można przypomnieć sobie poniżej, pochodzi z album "Prymityw" z 1994 roku.

Projekt T.Cover ma na celu pokazać, jak częstochowski zespół T.Love odcisnął piętno na polskiej scenie muzycznej. W akcji bierze udział zacne grono artystów z różnych gatunków muzycznych, w tym młodzi hiphopowi twórcy. Wcześniej swoje covery przygotowali Dawid Podsiadło, Fisz i Emade, Organek, Miuosh, Łąki Łan, Katarzyna Nosowska czy Acid Drinkers.

Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. "Baranek", "Lewe Lewe Loff", "Do Ani", "Gdy nie ma dzieci", "Polska" czy "Dziewczyna bez zęba na przedzie" to jedynie kilka utworów, które zna każdy, nie tylko największy fan. Najnowszy studyjny krążek kapeli to "Wstyd" z października 2016 roku. Dzieło znalazło się na szczycie zestawienia OLiS-u i pokryło platyną. W 2017 roku ukazała się koncertowa płyta "Made In Poland".

Kazik w maju 2017 broku wydał album "Tata Kazika Kontra Hedora" nagrany z Kwartetem ProForma.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Kult, T. Love