Aktualności

02-01-2018-08:41:11

Natalia Przybysz, Mikromusic i Odet ruszają w trasę

Udostępnij! Tweetnij!

Natalia Przybysz, zespół Mikromusic i Odet zapowiedzieli serię wspólnych koncertów, które rozpoczną się w marcu.

Natalia Przybysz fot. Warner Music Poland

Natalia Przybysz w towarzystwie triphopowego Mikromusic i utalentowanej, wschodzącej gwiazdy Odet pojawią się w 8 polskich miastach na przełomie marca i kwietnia.

Natalia Przybysz wypłynęła na szerokie wody polskiej sceny muzycznej jako wokalistka zespołu soulowego i R&B Sistars (zwycięski zespół MTV Music Awards rozpadł się, by w 2012 roku ponownie zagrać razem przed Jamiroquai i Prince'em). W sierpniu 2011 roku Natalia zagrała przed Erykah Badu na koncercie w Warszawie. Latem 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu "Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin" w czerwcu następnego roku. Album okazał się inspiracją do płyty Natalii Przybysz "Prąd", który osiągnął status platynowej płyty (30 000 sprzedanych egzemplarzy). W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach - Album Roku za "Prąd" oraz Singel Roku dla "Miód". 9 maja odbyła się premiera singla "Światło nocne" zapowiadającego kolejny album Natalii Przybysz o tym samym tytule. Longplay "Światło Nocne" ukazał się we wrześniu 2017, a wokalistka ma za sobą niezwykle udaną jesienną trasę koncertową, promującą ostatni materiał, na której wiele z koncertów było wyprzedanych.

Grupa Mikromusic łączy piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki - Natalii Grosiak - jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Na swoim koncie mają 6 płyt, w tym dwie koncertowe. Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów "Sennik"."Oczko" i "Takiego chłopaka". Na swoim koncie ma też nagrodę Gazety Wyborczej "Warto" za płytę "Sova".

Odet to pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, na której aktualnie pracuje. Od wielu lat samodzielnie komponuje i pisze teksty, lecz dopiero po ukończeniu studiów odważyła się wyjść do ludzi ze swoją twórczością. I tak z powodzeniem artystka stara się czarować publiczność swoją pastiszową muzyką i zawadiackimi tekstami. Jej utwory to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk - melancholijnej liryki i humoru. Świadomie podkreśla kontrastowość utworów, ukazując tym samym zmienność ludzkiej natury.


Udostępnij! Tweetnij!


{* *}