Aktualności

08-01-2018-19:53:26

Nowy album Davida Byrne'a

Udostępnij! Tweetnij!

Kilka miesięcy przed koncertem na festiwalu Open'er, David Byrne wyda nowy, solowy album.

David Byrne fot. ITI Cinema

Longplay zatytułowany "American Utopia" ukaże się 9 marca nakładem Todomundo/Nonesuch. Nad brzmieniem czuwali Brian Eno i Rodaidh McDonald (The xx, King Krule), z kolei w nagraniach udzielają się Oneohtrix Point Never, Jam City, Doveman czy Jack Peñate. Zestaw promuje nagranie "Everybody's Coming to My House", którego współtwórcą jest Brian Eno. Utwór, któremu towarzyszy animowany klip autorstwa Roberta Edridge'a-Waksa, można sprawdzić poniżej.

- Wielu z nas nie podoba się świat, w którym żyjemy, świat, który sami stworzyliśmy - mówi David Byrne. - Rozglądamy się więc i zadajemy sobie pytania: "Czy tak musi być? Czy jest inny sposób?". O tym właśnie są te piosenki, o stawianiu takich pytań.

Z nowym materiałem David Byrne wystąpi na festiwalu Open'er 2018. Koncert odbędzie się 5 lipca 2017 roku.

Oto tracklista "American Utopia":
1. I Dance Like This
2. Gasoline And Dirty Sheets
3. Every Day Is A Miracle
4. Dog’s Mind
5. This Is That
6. It's Not Dark Up Here
7. Bullet
8. Doing The Right Thing
9. Everybody’s Coming To My House
10. Here

David Byrne to wokalista znany z Talking Heads, który od lat z powodzeniem prowadzi także solową karierę. Znany jest ponadto z wspólnych projektów z Brianem Eno. W ostatnich latach był zaangażowany również we współpracę z wieloma artystami, między innymi z Anną Calvi oraz De La Soul. Jego dyskografię zamyka longplay "Love This Giant" (2012) zrealizowany z St. Vincent.

https://www.youtube.com/embed/euEgyXoOonk
Udostępnij! Tweetnij!