Top Lista

02-05-2019-14:00:00

9 idealnych piosenek na majówkę

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Anita Lipnicka & The Hats fot. Warner Music Poland

W końcu przyszedł wyczekiwany długi weekend. Bez względu na to, czy wybieracie się w góry, nad morze czy zostajecie domu, dobrze mieć pod ręką idealna playlistę na majówkę.

9. Jason Mraz - "Sleep All Day"

Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na majówkę, z pomocą służy Jason Mraz. Szczególnie jeśli pogoda nie będzie rozpieszczać albo nie uda się wyskoczyć na urlop. W takiej sytuacji można po prostu... spać cały dzień.

8. The Beach Boys - "Busy Doin' Nothin'"

Alternatywną, a nawet bardziej kuszącą propozycję ma słynąca z pogodnych, kalifornijskich klimatów grupa The Beach Boys. Za ich sugestią, majówkę można zatem spędzić intensywnie zajmując się... niczym. Ciekawostka: w utworze wokalista Brian Wilson daje wskazówki, jak dotrzeć do jego domu w Bel-Air.

7. Air - "All I Need"

Piękna, krucha ballada duetu Air nagrana została z pomocą amerykańskiej wokalistki Beth Hirsch. "All I Need" to muzyczne uosobienie błogości. Kawałek, który gwarantuje, że gdzie byśmy nie byli, przynajmniej na chwilę zapomnimy o bożym świecie.

6. Marcelina - "Motyle"

Jeśli na majówkę marzy nam się muzyka, która stworzy iście wakacyjną aurę, proponujemy słoneczno-leniwą Marcelinę z jej "Motylami". Numer, który snuje się niespiesznie, a za sprawą subtelnych aranżacji niemal czuć w nim letni skwar.

5. Anita Lipnicka & The Hats - "Z miasta"

Dla niektórych majówka to okazja, by wyrwać się z ciągłego pośpiechu miejskiego życia. Idealnym soundtrackiem będzie wtedy "Z miasta" Anity Lipnickiej. - To piosenka o pragnieniu wyrwania się z cywilizacji, song ku czci natury, poczuciu swobody i wolności, jakie daje nam obcowanie z przyrodą - wyjaśniała wokalistka. - Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie. Spalamy się, zatapiamy w betonie, gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do źródeł.

4. Keane - "Somewhere Only We Know"

Wiele osób na majówkę pragnie nie tylko uciec z miasta, ale zaszyć się w jakimś miejscu, którego nikt inny nie zna. Dokładnie tak, jak w kawałku grupy Keane. - To utwór o czerpaniu energii z miejsca czy doświadczenia, które z kimś dzielimy - wyjaśniał klawiszowiec formacji i autor "Somewhere Only We Know", Tim Rice-Oxley.

3. Krystyna Prońko - "Deszcz w Cisnej"

A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady? Pytanie, które pojawia się nie tylko z okazji majówki. Kto zdecyduje się na Bieszczady, może na przykład wybrać Cisnę. Tam, nawet jak pada deszcz jest pięknie, czego dowodzi piosenka Krystyny Prońko.

2. MIKA - "Relax, Take It Easy"

Klucz do udanej majówki i w zasadzie każdego urlopu mniejszego czy większego. Trzeba się wyluzować i nie spinać. Wszystko na spokojnie, bez ciśnienia. Relax, take it easy, jak śpiewa MIKA. Wtedy na pewno wszystko się uda.

1. X-Press 2 - "Lazy" (feat. David Byrne)

Utwór niby imprezowy, ale, gwarantuję, pozwala też leniuchować. Kawałek idealny do niezobowiązujących spotkań towarzyskich, tych bardziej siedzących i tanecznych. Czyli po prostu idealny na majówkę.

autor: Anna Szymla

Podziel się na facebooku! Tweetnij!