Aktualności

13-05-2022-11:27:06

MIKA sprawi, że będziesz jednocześnie płakać i tańczyć

Udostępnij! Tweetnij!

Popowy gwiazdor MIKA wraca dziś z nową piosenką „Yo Yo”, którą wykona podczas finału Eurowizji.

foto: Royal Gilbert

- Chciałem napisać piosenkę, która sprawi, że będziesz płakać i tańczyć w tym samym czasie - mówi MIKA. - Piosenkę, która sprawi, że świat, mimo swojej surowości, poczuje się lepiej. Coś, co zawsze będzie cię pocieszać. Napisałem ją dla ciebie, byś słuchał w swoim pokoju albo w klubie, ale zawsze pamiętał, że chodzi o tylko o ciebie.

14 maja MIKA będzie współprowadzącym finał konkursu Eurowizji, gdzie premierowo zaprezentuje najnowszy singiel „Yo Yo” międzynarodowej publiczności zgromadzonej przed telewizorami. Szacuje się, że show obejrzy 180 milionów ludzi na świecie, więc nie możecie tego przegapić.

W sobotnim koncercie zobaczymy Ochmana, który zakwalifikował się do finału Eurowizji w czwartek wieczorem. Ponadto usłyszymy m.in. reprezentacje Norwegii, Islandii, Portugalii, Mołdawii i Holandii, jak również Włoch, Niemiec i Belgii.

MIKA niedawno wyprzedał trasę po Ameryce Północnej, w ramach której dał dwa niezapomniane występy na Coachelli.

MIKA, znany ze kolorowych, elektryzujących melodii, wykorzystuje muzykę do łączenia ludzi, którzy czują się outsiderami. Jego twórczość inspirowana jest osobistymi doświadczeniami z okresu dojrzewania i dzieciństwa, kiedy to muzyka była dla niego jedynym źródłem nadziei. W ubiegłym roku podjął wyzwanie „Grace Kelly”, które stało się wiralowym hitem i zdobyło blisko 40 milionów wyświetleń na TikToku.

Michael Holbrook Penniman Jr., jak naprawdę nazywa się MIKA, urodził się w 1983 roku jako trzeci z piątki dzieci. W wieku siedmiu lat zaczął pobierać lekcje śpiewu. Ucząc się dodatkowo gry na fortepianie i pisania piosenek, a także prezentując niezwykły zakres wokalny, MIKA szybko stał się młodym wirtuozem. Pierwszy sukces zdobył za sprawą przeboju „Grace Kelly”. Singiel trafił na debiutancki album artysty, „Life In Cartoon Motion”, który dotarł na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii oraz 11 innych krajach i rozszedł się w nakładzie 8,3 miliona kopii, gromadząc ponadto 2,8 miliarda streamów.

Od czasu debiutu, MIKA wydał 4 kolejne albumy, które sprzedały się w milionach egzemplarzy: „The Boy Who Knew Too Much”, „The Origin of Love”, „No Place In Heaven” oraz „My Name Is Michael Holbrook”. Ponadto MIKA zdobył nagrodę BRIT, a także nominacje do nagród Grammy, MTV Europe Music Awards, Capital Radio Awards i World Music Awards. Muzyk ma również swój własny program w RAI2 „Stasera Casa Mika”, który w 2017 roku zapewnił mu nagrodę Rose D’or za najlepszy program rozrywkowy. Ponadto, był trenerem we francuskim „The Voice” i jurorem w „X Factor Italia”, a także prowadził własną audycję radiową w BBC2 - „The Art of Song”.

Po dramatycznej eksplozji w Libanie, w Bierucie w 2020 roku, MIKA postanowił uhonorować swoje libańskie dziedzictwo, organizując internetowy koncert charytatywny na rzecz ofiar wybuchu. W ramach „I Love Beirut” wystąpili goście z całego świata, w tym Kylie Minogue, Rufus Wainwright, Salma Hayek, Mashrou Leila, Laura Pausini i Dana Paola. Koncertowy film obejrzeli fani ze 106 krajów, a MIKA zdołał zebrać ponad milion euro na cele charytatywne.

MIKA współpracowała również ze światowej sławy kompozytorem i dyrygentem Simonem Leclerkiem, wykonując orkiestrowe wersje swoich przebojów w Montrealu, Como, a ostatnio na dwóch wyprzedanych koncertach w październiku 2021 roku w Filharmonii Paryskiej we Francji.

Po ponad 18 najdziwniejszych miesiącach w historii, MIKA z niecierpliwością oczekuje powrotu na scenę w 2022 roku. Ze swoją energią, postawą i charyzmą, w trakcie swoich dopracowanych popowych show MIKA tworzy sceniczną magię. - To rodzaj niebezpiecznej energii, dzięki której wszystko jest możliwe - wyjaśnia


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: mika