Aktualności

19-08-2019-21:35:26

Mika ratuje świat miłością

Udostępnij! Tweetnij!

Mika prezentuje drugi singel z nadchodzącego albumu "My Name Is Michael Holbrook" – "Tiny Love". Do kawałka powstał teledysk. Premiera nowego albumu artysty zaplanowana jest na 4 października 2019.

Mika fot. Universal Music Polska

"Tiny Love" jest utrzymane w odmiennym klimacie niż letnie, beztroskie "Ice Cream". W klipie wyreżyserowanym przez W.I.Z (Kasabian, Disclosure, Ellie Goulding), artysta zanurza się w świat magicznego realizmu i eksploruje złożoną naturę romantycznych relacji.

- "Tiny Love" to utwór reprezentujący zróżnicowane emocje - mówo Mika. - Najważniejszą sprawą w życiu jest miłość: ta, którą mamy dla innych, ta, którą od innych dostajemy i wreszcie ta, którą mamy sami dla siebie. To uczucie może być wielkie i małe zarazem. Czasami czujemy się malutcy dla świata a wtedy miłość jest naszym najlepszym ratunkiem. Przez moją piosenkę w świadomy sposób chcę wywołać takie uczucie.

- Nie za bardzo lubię robić klipy, nudzi mnie to. Stare przysłowie mówi "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". Ta zasada dotyczy również teledysków. Wiedziałem, że do tego wideo potrzebuję odmiennej wizji. Kogoś, kto jest mocniej zakorzeniony w świecie filmu oraz sztuki. Chciałem, by reżyser podzielał moją chęć na robienie niekonwencjonalnych klipów, a krótkometrażowych, eksperymentalnych filmów. W.I.Z okazał się strzałem w dziesiątkę. Na każdym etapie przyświecała mu konkretna koncepcja. Współpraca z nim była intensywna i ekscytująca, jak również pełna emocji. Jestem dumny z efektu końcowego. Wyszło epicko, z sercem i pełnią emocji. Małe i wielkie zarazem.

Za produkcję utworu odpowiadają Arc Crew oraz Dan Priddy, a autorem singla jest sam Mika. Kawałek zapowiada nowy album artysty, "My Name Is Michael Holbrook", który ukaże się 4 października 2019.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Mika