Aktualności

11-01-2018-00:21:54

"Czarne lustro": posłuchaj piosenek Sigur Rós

Udostępnij! Tweetnij!

W sieci pojawiły się piosenki Sigur Rós wykorzystane w serialu "Czarne lustro".

Joe Cole i Georgina Campbell fot. Netflix

Opiekunem muzycznym odcinka "Hang the DJ" był Alex Somers, stały współpracownik Jónsiego i z tego powodu do serialu trafiły piosenki Sigur Rós. Poniżej można wysłuchać kompozycji "End" oraz "Match".

Odcinek "Hang the DJ" to opowieść o nowoczesnych randkach. Za reżyserię odpowiada Tim Van Patten ("Rodzina Sopranos", "Gra o tron"), a w rolach głównych występują Georgina Campbell ("Broadchurch"), Joe Cole ("Peaky Blinders"), George Blagden ("Wikingowie").

Scenariusze do całego czwartego sezonu "Czarnego lustra" napisał Charlie Brooker.

Przypomnijmy, że "Czarne lustro" to produkcja, która ukazuje różne historie dotyczące współczesnych zagrożeń. Każdy z odcinków to inna opowieść. Najpierw powstały dwa brytyjskie sezony oraz specjalny, świąteczny odcinek, a następnie cykl przejął Netflix.

Sigur Rós powstali w 1994 roku w Rejkiawiku. Debiutancki album "Von" ukazał się na ich rodzimej Islandii w 1997 roku i sprzedał się w liczbie zaledwie trzystu egzemplarzy. Jednak już kolejny longplay, "Ágatis byrjun" z 1999, okazał się międzynarodowym sukcesem. Dorobek formacji zamyka płyta "Kveikur" z maja 2013 roku.Udostępnij! Tweetnij!