Aktualności

11-01-2018-12:37:15

Santana gwiazdą Tauron Life Festival Oświęcim 2018

Udostępnij! Tweetnij!

Jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów naszych czasów, Carlos Santana przyjedzie do Polski i 15 czerwca wystąpi na dziewiątej edycji Tauron Life Festival Oświęcim.

Carlos Santana fot. Sony BMG

- Muzyka może być spoiwem łączącym ludzi. Tak brzmi wielkie przesłanie, które słyszę, odkąd byłem nastolatkiem i w które wciąż wierzę - napisał Carlos Santana w swej autobiografii "Uniwersalny Ton. Historia mojego życia". Te słowa doskonale wpisują się w ideę TLFO, festiwalu który jest wielkim świętem pokoju, tolerancji i budowania relacji ponad podziałami. Już w czerwcu ze sceny stadionu oświęcimskiego MOSiR-u popłyną dźwięki "Smooth", "Samba Pa Ti", "Maria Maria", "Corazon Espinado" i innych hitów jednego z najważniejszych artystów w historii rocka.

Pochodzący z Meksyku, a mieszkający w Kalifornii Carlos Santana znalazł się w elitarnym gronie najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu "Rolling Stone". Ma w dorobku 10 nagród Grammy i miejsce w Rock and Roll Hall of Fame. Wydał przeszło 30 albumów studyjnych - podpisanych własnym nazwiskiem lub nazwą kierowanego przez siebie zespołu Santana - a do tego kilkadziesiąt kompilacji i płyt koncertowych. Nagrywał piosenki wspólnie z takimi gwiazdami, jak Michael Jackson, Eric Clapton, Shakira czy Miles Davies. Fragmenty jego przebojów samplowali inni artyści, m.in. DJ Khaled, który wykorzystał motyw z "Maria Maria" w kawałku "Wild Thoughts" nagranym wraz z Rihanną i Brysonem Tillerem.

Początki kariery Santany sięgają wczesnych lat 60., a przełomowym momentem okazał się dla niego występ na legendarnym festiwalu Woodstock w 1969 roku, po którym zyskał status gwiazdy rocka. Po świetnych latach 70. i 80. przyszedł chwilowy spadek popularności, po którym gitarzysta wrócił na szczyt w wielkim stylu z krążkiem "Supernatural" (1999). Od tamtego czasu nie zwalnia tempa - koncertuje, nagrywa kolejne płyty i umacnia status legendy rocka.

Występ Carlosa Santany w Oświęcimiu będzie jedynym polskim przystankiem na zaplanowanej na 2018 r. światowej trasie "Divination Tour".

Bilety na koncert Santany na TLFO od dziś są dostępne wyłącznie dla członków fan klubu artysty, za pośrednictwem strony Sntana.com. Od poniedziałku, 15 stycznia, trafią do otwartej sprzedaży na stronach Lifefestival.pl i Eventim.pl.

Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018 roku.


Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: