Aktualności

01-02-2018-05:55:25

David Byrne i Oneohtrix Point Never we wspólnym kawałku

Udostępnij! Tweetnij!

David Byrne opublikował nowy utwór, w którym gościnnie pojawia się Oneohtrix Point Never.

David Byrne fot. Warner Music Poland

Wspólne nagranie artystów nosi tytuł "This Is That" i zapowiada nadchodzący longplay Byrne'a "American Utopia". Utwór miał premierę na antenie BBC Radio 6 i właśnie na stronie rozgłośni można go posłuchać (zaczyna się około 1:50:45).

Longplay "American Utopia" ukaże się 9 marca. Nad brzmieniem czuwali Brian Eno i Rodaidh McDonald (The xx, King Krule). Na krążku udzielają się także Jam City, Doveman czy Jack Penate.

Z nowym materiałem David Byrne wystąpi na festiwalu Open'er 2018. Koncert odbędzie się 5 lipca 2017 roku.

Oto tracklista "American Utopia":
1. I Dance Like This
2. Gasoline And Dirty Sheets
3. Every Day Is A Miracle
4. Dog’s Mind
5. This Is That
6. It's Not Dark Up Here
7. Bullet
8. Doing The Right Thing
9. Everybody’s Coming To My House
10. Here

David Byrne to wokalista znany z Talking Heads, który od lat z powodzeniem prowadzi także solową karierę. Znany jest ponadto z wspólnych projektów z Brianem Eno. W ostatnich latach był zaangażowany również we współpracę z wieloma artystami, między innymi z Anną Calvi oraz De La Soul. Jego dyskografię zamyka longplay "Love This Giant" (2012) zrealizowany z St. Vincent.

Lubujący się w loopowanych partiach syntezatorów Oneohtrix Point Never swój ostatni longplay, "Garden of Delete" z 2015 roku, określa jako rockowy. Mamy tu syntezatory udające gitarowe riffy, połamane bity, zmiany tempa. Muzyk gościł w 2016 roku na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Jako kompozytor pracował przy filmach "Bling Ring" czy "Partisan", a ostatnio "Good Time" z Robertem Pattinsonem i Jennifer Jason Leigh.
Udostępnij! Tweetnij!