Aktualności

05-02-2018-00:33:10

"Breaking Bad" zapowiada płytę Roberta Cichego

Udostępnij! Tweetnij!

Do sieci trafił singel i teledysk "Breaking Bad", który poprzedzają autorski album "Smack" Roberta Cichego.

Robert Cichy "Smack" fot. Nana Music

W energetycznym utworze inspirowanym popularnym serialem słychać charakterystyczne dla całej płyty brzmienie muzyki gitarowej z mocnym bitem i elementami hip-hopu.

- Większość utworów na płycie powstawała przez dłuższy czas, utwory nabierały nowego brzmienia, ewoluowały. Natomiast z singlem było tak, że akurat skończyłem oglądać serial "Breaking Bad", poszedłem do studia popracować, ale bez zamiaru napisania czegoś konkretnego, zależało mi jedynie na tym by muzyka jaką mam stworzyć była energetyczna - mówi Robert Cichy. - Zacząłem nagrywać i od razu powstał podkład. Tekst jest wizją artystyczną opartą na serialu. Lubię ten utwór, w pewien sposób jest miksem wszystkiego co jest na płycie.

Klip do nagrania jest utrzymany w surowym, mrocznym klimacie. - Teledysk także inspirowany jest serialem, ale w nieco brudniejszej wersji - dodaje Cichy. - Nie jest to słoneczne Albuquerque w Nowym Meksyku, ale polskie, industrialne środowisko. Koncepcja była taka, że bohater sam nagrywa się telefonem, swoje zagubienie w życiu, na ulicy, własnej osobowości. Tłem pozostają luźno przedstawione elementy nawiązujące do serialu.

W nagraniu albumu "Smack" wzięli udział specjalni goście - Ania Dąbrowska, australijski muzyk Philip Bracken oraz DJ BRK. Twórcą teledysku do piosenki "Breaking Bad" jest Krzysztof Mossakowski. Płyta ukaże się 9 lutego nakładem wydawnictwa Nana Music.

Przypomnijmy, że serial "Breaking Bad" realizowany był w latach 2008 - 2013. To opowieść o chemiku (Bryan Cranston), który z pomocą dawnego ucznia (Aaron Paul) rozkręca własny narkotykowy biznes. Produkcja zdobyła popularność na całym świecie. Dwukrotnie uhonorowano ją Złotym Globem. Na swoim koncie ma także kilkadziesiąt innych nagród.

Oto tracklista "Smack":
1. My name is Bob
2. Old times girl feat. Ania Dąbrowska
3. Breaking Bad
4. Loverboy
5. Hold on
6. Henhouse feat. Dj BRK
7. Remitting
8. Smack
9. The road feat. Phillip Bracken
10. Three sheets to the wind
11. Close the door
12. Mama
13. Outro

Robert Cichy to gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent. Na swoim koncie ma platynowe i złote płyty za współpracę z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz i Moniką Brodką. Współpracuje również z Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem, koncertował u boku Smolika. Komponował dla Piotra Zioły, Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z zespołem Chilli supportował Lennego Kravitza, z zespołem June otrzymał nominację do Fryderyków oraz supportował N.E.R.D. czy Jamiroquai). Współpracował również z Teatrem Dramatycznym. Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

Udostępnij! Tweetnij!