Aktualności

07-02-2018-10:09:51

Dwa koncerty Iced Earth w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

16 lipca w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później 17 lipca w warszawskiej Progresji wystąpi amerykańska kapela Iced Earth. Zespół przyjedzie do naszego kraju promować swój ostatni krążek "Incorruptible" (Century Media Records), który został bardzo ciepło przyjęty przez szerokie grono fanów grupy na całym świecie.

Iced Earth fot. Archiwum zespołu

Dokładnie 30 lat temu zaczęła się trwająca do dziś historia Iced Earth. Zespołu, który wspaniale opowiada historie związane z dawnymi kulturami, historią Stanów Zjednoczonych, mitologiami, wojnami. Przed powstaniem Iced Earth przez kilka lat Jon Schaffer, od samego początku mózg formacji, tworzył muzykę pod nazwą Purgatory.

Kariera Iced Earth miała kilka etapów. Początkowy obejmuje pierwszą demówkę oraz albumy imienny i "Night Of The Stormrider". Po drugiej płycie Jon toczył boje z wytwórnią o pieniądze, a gdy boje się zakończyły, powrócił ze świetnym albumem "Burnt Offerings". Na nim poznaliśmy kapitalnego wokalistę Matthew Barlowa (prywatnie szwagra Jona). Z nim zarejestrowano, chociażby uwielbiany przez fanów album "Something Wicked This Way Comes" oraz rewelacyjny koncertowy materiał z Aten. Matt po raz pierwszy odszedł w 2003 roku, powrócił w 2007, by znów odejść cztery lata później. Jednym z jego następców był Tim "Ripper" Owens, z którym Iced Earth nagrał płytę "The Glorious Burden" z udziałem praskich filharmoników. To także jedno z większych artystycznych osiągnięć grupy.

Jon prowadzi zespół twardą ręką, dlatego wielokrotnie zmieniał muzyków. Od 2016 roku skład Iced Earth pozostaje niezmienny. Wokalistą już siódmy rok jest Stu Block. Z nim kapela nagrała trzy wyśmienite płyty studyjne. Ostatnią z nich jest wydana w 2017 roku, wychwalana pod niebiosa "Incorruptible", którą Amerykanie będą promować w Polsce. Do naszego kraju zawitają po aż siedmioletniej przerwie, ale za to na dwa występy.

Bilety: 90 zł - przedsprzedaż, 100 zł - w dniu koncertu.

Przedsprzedaż biletów na koncerty startuje już w najbliższy piątek 9 lutego o godzinie 11:00 na tej stronie.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: iced earth