Aktualności

23-08-2016-00:24:50

Iced Earth bez gitarzysty, następca poszukiwany

Udostępnij! Tweetnij!

Troy Seele, przez blisko 10 lat gitarzysta amerykańskiej formacji Iced Earth, ogłosił swoje odejście z zespołu. Zadecydowały względy osobiste.

Iced Earth fot. Archiwum zespołu

Dziecko Troya cierpi na autyzm. Do niedawna muzyk był w stanie zapewnić pociesze opiekę medyczną na czas swoich nieobecności. Niedawno ta możliwość zniknęła, więc gitarzysta musi być w domu, aby zająć się dzieckiem.

- Musiałem podjąć tę decyzję, aczkolwiek rodzina zawsze była u mnie na pierwszym miejscu. Teraz będę skupiony na niej w 100 procentach - napisał w oświadczeniu muzyk. - Kilka razy objechałem z Iced Earth świat dookoła, poznałem wielu z moich bohaterów i mogłem zagrać przed większymi tłumami niż kiedykolwiek mogłem sobie wymarzyć. Chcę podziękować chłopakom za ten wspaniały czas.

Seele dołączył do Icead Earth w 2007 roku. Ostatnia płyta zespołu, na której zagrał, i jednocześnie ostatnia jak na razie w dorobku kapeli, to "Plagues Of Babylon" z 2014 roku.

Jon Schaffer, lider grupy, już ogłosił poszukiwania następcy Troya. Chętni mogą przysyłać pliki audio / wideo oraz informacje kontaktowe korzystając z tego linku.

Troy Seele ostatni koncert z Iced Earth zagra podczas edycji Knotfest w Mexico City, 16 października 2016 roku.Udostępnij! Tweetnij!