Aktualności

16-02-2018-01:42:41

Czarny Kennedy Commona i Roberta Glaspera

Udostępnij! Tweetnij!

August Greene to nazwa formacji, którą tworzą Common, Robert Glasper i Karriem Riggins. Muzycy zaprezentowali właśnie premierowe nagranie.

Common fot. Warner Music Poland

Wcześniej do sieci trafił kawałek "Optimistic", teraz raper, jazzman i perkusista opublikowali utwór "Black Kennedy", którego mona posłuchać tutaj. Muzycy nie kryją, że w piosence słychać wpływy J Dilli. - Przypomina nam wspaniałe czasy, które spędziliśmy, tworząc z nim muzykę - mówi Riggins.

Imienny album August Greene ukaże się 9 marca nakładem Amazona.

Common, Glasper i Riggins współpracowali wcześniej przy nagraniu "Letter to the Free" do dokumentu Avy DuVernay, "13th".

Common to raper a ostatnio często także aktor. Niedawno wystąpił w obrazach "Legion samobójców", "Barbershop: Na ostro" i "John Wick 2", a wcześniej chociażby w serialu "Hell on Wheels: Witaj w piekle". Zapowiedział też udział w thrillerze "Three Seconds" z Rosamund Pike i Clive'em Owenem, dramacie "Saint Judy" z Michelle Monaghan oraz romantycznej komedii "Best Day of My Life" z Renée Zellweger. Najnowszy album artysty, "Black America Again", ukazał się w listopadzie 2016 roku.

Robert Glasper to jeden z najważniejszych muzyków jazzowych XXI wieku. Trzykrotny zdobywca nagrody Grammy - za album "Black Radio", utwór "Jesus Children of America" oraz ścieżkę dźwiękową do filmu o Milesie Davisie. Wielokrotnie nominowany do najbardziej prestiżowych wyróżnień, wciąż nie przestaje poszukiwać w muzyce "nowych lądów". Glasper to pianista, dla którego równie naturalne będzie nagranie coveru piosenki Kurta Cobaina, co współpraca z Eryką Badu, Norą Jones i Q-Tipem. Jego twórczość wymyka się szufladkowaniu i czerpie garściami nie tylko z jazzu, ale również soulu, hip-hopu, R&B i rocka. Jak dotąd Robert Glasper realizował swoje niewyczerpane pomysły pod szyldami Robert Glasper Trio i Robert Glasper Experiment.Udostępnij! Tweetnij!